captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot“: tamsiai skaistus „Fume“ pasaulis

Laidoje vieši intelektualios elektroninės muzikos kūrėjas Maksimilianas Opriška („Fume“), fizikos filosofiją perkeliantis į muzikines erdves.     
M. Opriška. D. Razausko nuotr.
M. Opriška. D. Razausko nuotr.

Visai neseniai dienos šviesą išvydo pirmasis „Fume“ albumas – vinilo plokštelė „Luminance“. Visai neseniai „Fume“ tapo šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ dalimi. Ne taip jau lengva išsiaiškinti, kad pasislėpęs už šio sceninio slapyvardžio dirba vilnietis Maksimilianas Opriška, savo kūryboje jungiantis intelektualią elektroninę muziką (IDM), vizualųjį meną (Maksimiliano kasdienybė – darbas su 3D vizualizacijomis) ir... fizikos mokslą. Būtent iš fizikos mokslo auganti Maksimiliano filosofija tapo inspiracija albumui „Luminance“, visa jo ašimi. Į lietuvių kalbą albumo pavadinimą galima versti kaip „Skaistis“. Tai fotometrijos dydis, kuriuo matuojamas šviesos stipris, tenkantis šviesos, sklindančios nurodyta kryptimi, ploto vienetui. Skamba sudėtingai? Nepagalvokite, kad „Fume“ muzika – tai painios formulės įkandamos tik moskliukams. Įsiklausyti į šiuos šviesos ir tamsos žaidimus, išgyventi juos gali kiekvienas. 

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama lapkričio 17 dieną, šeštadienį, 12.10 val. ir lapkričio 18 dieną, sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ. 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close