captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kaip sąmyšis dėl „Brexito“ JK vyriausybėje atsilieps lietuvių bendruomenei?

Didžiosios Britanijos vyriausybei trečiadienį pritarus su ES suderintam „Brexito“ sutarties projektui, kitą dieną kilo sąmyšis. Atsistatydino net 3 ministrai, nesutinkantys su „Brexito“ sąlygomis. Tuo metu JK lietuvių bendruomenės nariai, stebintys įvykius valdžioje, sako esantys pasimetę ir neužtikrinti dėl savo ateities.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kasmet dėl antibiotikams atsparių bakterijų infekcijos ES miršta 33 tūkst. žmonių. Mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad tokių atvejų tik daugėja, o specialistai tvirtina, kad šių preparatų panaudojimas gali būti nereikalingas, todėl smarkiai prisideda prie atsparumo antimikrobinėms medžiagoms atsiradimo ir plitimo. Eurokomisaro Vytenio Andriukaičio interviu.

Lapkričio 16 d. Lietuvoje penktą kartą oficialiai minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurią 1995 m. paskelbė 28-oji generalinė UNESCO konferencija, o nuo 2013 m. ji yra įtraukta į Lietuvos atmintinų dienų sąrašą. Vyriausybė apdovanos ir pagerbs asmenis, labiausiai prisidėjusius prie pilietinės visuomenės kūrimo, tautinių kultūrų puoselėjimo bei tarpkultūrinio dialogo skatinimo.

2018-ieji yra ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir Lietuvos paštui, kuris taip pat mini 100 metų gyvavimo sukaktį. Lietuvos Respublikoje 1918-ųjų lapkričio 16 dieną gimė atkurtosios Lietuvos valstybės paštas.

Politologės Rimos Urbonaitės  komentaras. Orai. Dienos renginiai.

Ved. Paulius Šironas. Red. Saulius Liauksminas.

„Ryto garsai“ – lapkričio 16, penktadienį, nuo 06.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...