captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Jaunojo tapytojo prizo“ laimėtoja Monika Plentauskaitė

„Labai ilgai brandinau mintį nutapyti autoportretą – tokį stiprios, nepriklausomos tapytojos. Bandau išreikšti dabartinio lauko poziciją, kaip jaučiasi moteris, o šiuo atveju – moteris tapytoja“, – sako tapytoja Monika Plentauskaitė, kurios autoportretas „Moteris tapytoja“ pelnė „Jaunojo tapytojo prizo“ laurus.  
Tapytoja Monika Plentauskaitė.
Tapytoja Monika Plentauskaitė.

„Spektaklyje pateikiamos keturios tikros pasakos, jos atskleidžia, kaip skirtingos moterys skirtingai siekė skirtingų tikslų. Tai – ir piratė, ir astronomė, ir rašytoja. Yra ir balerina – ganėtinai chrestomatinė mergaičių svajonių specialybės atstovė – bet balerina buvo akla ir, kai ji pradėjo šokti, tapo viena garsiausių balerinų Kuboje. Spektakliu siekiame griauti stereotipus ir paskatinti siekti savų tikslų“, – apie „Menų spaustuvėje“ pristatomą spektaklį vaikams „Tikros pasakos“ pasakoja režisierė Živilė Mičiulytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Labai ilgai brandinau mintį nutapyti autoportretą – tokį stiprios, nepriklausomos tapytojos. Bandau išreikšti dabartinio lauko poziciją, kaip jaučiasi moteris, o šiuo atveju – moteris tapytoja. Tai yra dvilypė būsena, kai esi ir stipri ir kartu moteriška, lyg ir turėtum kažkurį pasirinkti – arba galbūt neverta to daryti, būni savimi ir tiek“, – svarsto tapytoja Monika Plentauskaitė, kurios autoportretas „Moteris tapytoja“ pelnė „Jaunojo tapytojo prizo“ laurus. Pokalbis su menininke apie kūryboje gvildenamas temas ir moterį tapytoją šiuolaikinėje visuomenėje.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 15 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close