captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: neišnešiotukų gyvenimo iššūkiai su gimimu tik prasideda

Kartu su gerokai per ankstyvu kūdikio gimimu, kai mažylis į pasaulį ateina vos 22 savaičių, šeimą užplūsta galybė iššūkių ir rūpesčių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Gimus neišnešiotam kūdikiui, šeimą ištinka savotiška netektis, nes viskas, ko buvo tikėtasi ir laukta, neįvyko. Gimimo laukimas virsta nežinia, nerimu ir baime – ar kūdikis išgyvens, ar bus sveikas. Vaikučiui augant, tėvai susiduria su sveikatos priežiūros kliūtimis, nes tokie vaikai dažniau serga, turi raidos sutrikimų, o pagalbos reikia ieškoti ir kantriai varstyti daugybės institucijų duris. Apie psichologinę pagalbą šeimai, apie specialiuosius ugdymo poreikius ir konkrečius pasiūlymus laidoje papasakos Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidentė Asta Radzevičienė, VU ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro medicinos psichologė Ieva Sidaravičiūtė, socialinės iniciatyvos „Galių dėžutė“ iniciatorė Dalia Kuliešienė.

Kaip nuodinga cheminė medžiaga – arsenas – galėjo patekti į geriamojo vandens telkinius ir kokią žalą organizmui jis gali padaryti paaiškins Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Organinės chemijos katedros profesorius Albinas Žilinskas.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ trečiadienį, lapkričio 14 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...