captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie mokslą, edukaciją ir klaidas teatre su Justu Terteliu

„Man atrodo, kad dar mokykloje viskas buvo neteisingai suskirstyta į dalykus – matematika, geografija, dailė, muzika. Tai yra neteisingas skirstymas, nes tiek mene, tiek moksle vyksta tie patys procesai. Ir ten, ir ten yra keliamas klausimas, vyksta tyrinėjimas. Ir ten, ir ten reikia atkaklumo, vaizduotės, kūrybiškumo“, – portalui 15min.lt sako aktorius ir dramaturgas Justas Tertelis.
Aktorius ir dramaturgas Justas Tertelis. Asmeninio archyvo nuotr.
Aktorius ir dramaturgas Justas Tertelis. Asmeninio archyvo nuotr.

„Nesu per daug sentimentalus žmogus, stengiuosi valdytis, stoiškai žiūrėti ir į savo, ir į kitų gyvenimus. Tai atsispindi ir dienoraščiuose, ir knygoje. Jokių jausmų išsiliejimo nėra, tikiuosi, kad nėra ir sąskaitų suvedinėjimo“, – sako poetas, eseistas, vertėjas Tomas Venclova. Jo pokalbių su Ellen Hinsey knyga „Nelyginant šiaurė magnetą“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šia paroda norėčiau pabrėžti paveldo svarbą. Fotografija jau yra paveldas“, – sako fotomenininkas Antanas Sutkus, XX a. antrosios pusės Lietuvos metraštininkas, kurio retrospektyva KOSMOS Nacionalinėje dailės galerijoje skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

„Man atrodo, kad dar mokykloje viskas buvo neteisingai suskirstyta į dalykus – matematika, geografija, dailė, muzika. Tai yra neteisingas skirstymas, nes tiek mene, tiek moksle vyksta tie patys procesai. Ir ten, ir ten yra keliamas klausimas, vyksta tyrinėjimas. Ir ten, ir ten reikia atkaklumo, vaizduotės, kūrybiškumo“, – portalui 15min.lt sako aktorius ir dramaturgas Justas Tertelis. Kūrėjas teatro laboratorijoje „Atviras ratas“ pristato spektaklį – tyrimą „CV, arba Kas aš esu?”, o neseniai Meno ir mokslo laboratorijoje pagal jo pjesę buvo pastatytas spektaklis „ERRORAI“, narpliojantis neišvengiamybės klysti temą. Su Justu Terteliu studijoje kalbėsime apie mokslą, edukaciją ir klaidas teatre.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 14 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close