captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokį teatrą kuria jaunieji režisieriai?

„Sunku priprasti prie minties, jog žmogus gali bijoti artimo žmogaus nuomonės „teismo“. O liūdniausia yra suvokti, kad vienas iš pagrindinių rūpesčių dabar – įvaizdis ir statusas, nepaisant ką išgyvena šalia esantis žmogus“, – mintimis apie savo pirmąją premjerą dalijasi režisierė Lina Židonytė, OKT/Vilniaus miesto teatre debiutuojanti spektakliu pagal vokiečių dramaturgų Tankred Dorst ir Ursula Ehler pjesę „Aš, Fojerbachas“, režisierės interpretacijoje įgavusią moterišką tapatybę ir tapusią „Aš, Fojerbach“.

„Aš už tai, kad buvusio policijos pastato erdvė būtų atverta visuomenei, kad čia įsikurtų bendruomenės ir menininkai. Esu už tai, kad mano šeši vaikai galėtų čia sugrįžti ir didžiuotis, kad yra gimę Klaipėdoje. Kovoju už ateitį“, – sako Sondra Simana, rašytoja, Klaipėdos kultūros bendruomenės asociacijos narė, dalyvavusi protesto akcijoje, kad buvęs Klaipėdos policijos komisariatas atitektų miestiečiams.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Komentare su rubrika „Požiūris“ menotyrininkas Ernestas Parulskis apie tai, ką dar šalia Vilniaus oro uosto pastato būtina nugriauti Vilniuje ir kai kuriuos jau įvykdytus griovimus.

„Pjesėje pasakojama vieno žmogaus istorija, jo santykis su pačiu savimi, atsiminimais ir aplinkiniais, nuvertinimais, suklydimais, baime sulaukti kritikuojančios nuomonės ir galiausiai – neišvengiamas rezultatas. Nėra lengva priprasti prie minties, jog žmogus gali bijoti savo artimo žmogaus nuomonės „teismo“. O liūdniausia yra suvokti, kad vienas iš pagrindinių rūpesčių dabar - įvaizdžio ir statuso atstovavimas, nepaisant to, kaip gyvena ir ką išgyvena šalia esantis žmogus“, – mintimis apie savo pirmąją premjerą dalijasi režisierė Lina Židonytė, OKT/Vilniaus miesto teatre debiutuojanti spektakliu pagal vokiečių dramaturgų Tankred Dorst ir Ursula Ehler pjesę „Aš, Fojerbachas“, režisierės interpretacijoje įgavusią moterišką tapatybę ir tapusią „Aš, Fojerbach“. Ar lengva debiutuoti pradedantiems režisieriams? Kokį teatrą kuria jaunieji? Pokalbis studijoje su režisiere L.Židonyte ir spektaklyje vaidinančiais aktoriais Kristina Švenčionyte ir Naubertu Jasinsku.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 13 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close