captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje” – aktorė Aleksandra Metalnikova

„Teatras keičiasi. Šiuolaikiniame teatre nebėra didelių išgyvenimų, režisieriai sako – nekapstykit taip giliai, to nereikia. Čia reikia tiesiog būti, rodyti ir perduoti informaciją. Todėl aš labai džiaugiuosi, kad mes dar spėjom pasimokyti Dalios Tamulevičiūtės mokykloje“, –  sako Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Aleksandra Metalnikova, tapusi  D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio laureate.
Aktorė Aleksandra Metalnikova. D. Matvejevo nuotr.
Aktorė Aleksandra Metalnikova. D. Matvejevo nuotr.

Vilniuje prasidėjo kino festivalis „Scanorama“. Kaip Europos kino lauką atskleidžia didžiausias ir ryškiausias rudens sezono kino įvykis, pasakos festivalio meno vadovė Gražina Arlickaitė ir programos koordinatorius Dmitrijus Gluščevskis.

Iš ko atpažįstama vokiečių rašytoja Judith Schalansky, apdovanota prestižine Wilhelmo Raabe's literatūros premija? Kodėl Amerikos indėnų asociacija prašo išimti eksponatus iš Metropoliteno meno muziejuje atidarytos parodos apie Amerikos čiabuvių meną? Ir apie parodą Austrijos meno istorijos muziejuje – užsienio kultūros naujienose.

Sostinėje vyksta literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. „Labai norėčiau, kad vėl taptų madinga knygose rašyti palinkėjimus. Taip išlieka žmonių istorijos, tarpusavio ryšiai“, – sako bukinistas Jonas Valonis, festivalyje pristatantis knygų dedikacijų parodą „Išlįsk iš lapų“.

Menotyrininkas Ernestas Parulskis savo komentare pasakoja, ką dar šalia Vilniaus oro uosto pastato būtina nugriauti Vilniuje, ir giria kai kuriuos jau įvykdytus griovimus.

„Žmogaus gyvenimas irgi yra pritraukiantis, kaip ir gėlių. Galbūt pritraukiame ne tik kitus žmones, bet ir angelus. Gal mes esame kažkieno augintiniai, kaip gėlės?“, – svarsto poetas Gintaras Bleizgys, kurio eilėraščių knyga „Xeranthemum“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Dažniausiai režisieriai skiria vaidmenis stereotipiškai, pažiūrėję, ką iki šiol aktorius vaidino teatre. Todėl daugiausiai vaidinu lyrinius personažus. O man norisi kitų spalvų  – galbūt linksmą vaidmenį suvaidint ar kokį visai netipinį. Todėl ir atsirado šis monospektaklis”, – apie nuolatinius ieškojimus, apie spektaklį „Vienišas žmogaus balsas”, apie teatrą sėsim ir pakalbėsim su Rusų dramos teatro aktore Aleksandra Metalnikova.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ lapkričio 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 11 d., sekmadienį, 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close