captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“ svečias – poetas Gintaras Bleizgys

„... rašymas yra tik paviršius. Pagrindas yra gyvenimas. Reikia gyventi taip, kad galėtum rašyti“, – sako Jurgos Ivanauskaitės premijos ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos Bičiulių premijos laureatas poetas Gintaras Bleizgys.
Poetas Gintaras Bleizgys
Poetas Gintaras Bleizgys

„... rašymas yra tik paviršius. Pagrindas yra gyvenimas. Reikia gyventi taip, kad galėtum rašyti“, – sako Jurgos Ivanauskaitės premijos ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos Bičiulių premijos laureatas poetas Gintaras Bleizgys.

„Gaila buvo palikti Kalvarijų biblioteką, kurioje iki šiol dirbau, bet visas mūsų keturių bibliotekininkių kolektyvas yra atėjęs iš kitų Vilniaus m. savivaldybės centrinės bibliotekos filialų, tad greitai, betvarkydamos bibliotekos patalpas, dėliodamos knygas, radom bendrą kalbą. Pirmoji oficiali darbo diena buvo pilna džiugesio, euforijos, daugybė žmonių savo apsilankymu parodė, kad buvo tikrai laukta atidarymo“, – mintimis dalinosi naujos Pilaitės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Toma Jakutytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius Mindaugas Kvietkauskas kultūros komentare svarsto, kad „orus savasties pojūtis, solidarumo su savąja kultūra ir kalba jausmas, lituanistinis interesas čia pasirodo, čia ir vėl politikoje ir visuomenėje regisi išgaravęs. Kodėl taip yra?“

„... rašymas yra tik paviršius. Pagrindas yra gyvenimas. Reikia gyventi taip, kad galėtum rašyti“, – sako už eilėraščių rinkinį „Sodas“ (LRS leidykla) Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatu paskelbtas ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos už indėlį puoselėjant aukštojo meno mecenatystę Bičiulių premija įvertintas poetas Gintaras Bleizgys. Apie poetą ir poeziją šiandienos visuomenėje pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ antradienį, vasario 19 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...