captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Europos slenkstį – Lampedūzą ir jos biblioteką

„Sukurta ir veikianti savanorišku principu ši biblioteka yra atvira ne tik vietinei bendruomenei, bet ir viso pasaulio žmonėms, išgyvenusiems rizikingą kelionę jūra ir patekusiems į kitą pasaulį. Ji unikali savo bežodžių knygų, surinktų iš viso pasaulio, kolekcija. Šioje bibliotekoje yra užtikrinama pamatinė žmonių, ypač vaikų, teisė į kultūrą, nepriklausomai nuo to, kokioje situacijoje ir kokiame pasaulio krašte jie atsidurtų“, – įspūdžiais, patirtais piečiausioje Italijos saloje Lampedūzoje, dalijasi literatūros tyrinėtoja Inga Mitunevičiūtė.
Literatūros tyrinėtoja Inga Mitunevičiūtė.
Literatūros tyrinėtoja Inga Mitunevičiūtė.

In memoriam  Arūnas Storpirštis, kino ir teatro aktorius.

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio spaudos apžvalgoje dvi temos: W.A. Mozarto operos "Visos jos tokios" pastatymas Ciuriche pagal namų areštą išgyvenančio Kirilo Serebrenikovo režisūros knygą ir naujos Philipo Glasso operos „Satyagraha" inscenizacijos Brukline ir Los Andžele.

„Sukurta ir veikianti savanorišku principu, turinti ir lokalią, ir globalią reikšmę, ši biblioteka yra atvira ne tik vietinei bendruomenei, bet ir viso pasaulio žmonėms, išgyvenusiems rizikingą kelione jūra ir patekusiems į kitą pasaulį, į kurį jie keliavo su didele viltimi. Dažnai tai pirmasis jų susitikimas su kultūra. Ji unikali savo bežodžių knygų, surinktų iš viso pasaulio, kolekcija, bei žmonėmis, kurie puikiai sugeba su tomis knygomis dirbti bei užmegzti tokį ryšį, kai kalba nebeturi reikšmės“, –  įspūdžiais, patirtais piečiausioje Italijos saloje Lampedūzoje, dalijasi literatūros tyrinėtoja Inga Mitunevičiūtė. Kokia Europa pasitinka migrantus šioje miniatiūrinėje saloje? Ką žinome apie jos kultūrą? Ir kodėl čia kaip švyturys audringoje jūroje šviečia vienintelė salos biblioteka? Apie Lampedūzos projektą pokalbis studijoje su I.Mitunevičiūte.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 8 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...