captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: profesoriai kaltina Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybę užsiimant galios žaidimais. Ar tikrai?

Studentų mažėja trigubai greičiau, nei mūsų šalies gyventojų. Ir šiuos „nuopelnus", anot kai kurių aukštųjų mokyklų atstovų, galima priskirti Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybei, kuri nuolat akcentuoja tariamai „blogą studijų kokybę“. Negana to, kiekvienais metais keičiasi stojimo sąlygos į aukštąsias mokyklas ir, kas svarbiausia, mažinamas aukštojo mokslo finansavimas.
Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis. Kiril Čachovskij/DELFI nuotr.
Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis. Kiril Čachovskij/DELFI nuotr.

„Atrodo, – pastebi profesorius Šarūnas Liekis, – kad stengiamasi Lietuvą grąžinti į balanos gadynę, kai apie universitetinį išsilavinimą vidutinis pavaldinys negalėjo ir svajoti. Nereikia užmiršti, kad tarpukario Lietuvoje buvo gyvos valdininkų nuostatos apie tai, kad Lietuvoje per daug žmonių su gimnazijų diplomais. Matai, tūlam kaimiečiui ir pradinės mokyklos per akis. Apsižvalgykime, pasaulis eina visai kitur. Panašu, kad ŠMM, statydama įvairius slenksčius stojantiesiems, įgyvendina elitinio mokslo idėją". Ar iš tiesų šiandieninę švietimo politiką galima vadinti selekcine elitistine? 

Pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanu prof. Šarūnu Liekiu.

Ved. Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 16.30 val. per LRT RADIJĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close