captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dizainerė Gintarė Černiauskaitė

Kuriant dizainą man svarbiausia yra vartotojo potyriai. Sugalvojus daikto naudojimo scenarijų ir žinant technines galimybes, prasideda išties kūrybingas etapas – kaip visa tai suderinti ir kokį pavidalą tam suteikti“, – sako produkto dizainerė, lektorė Gintarė Černiauskaitė, kurios projektas „Upe“ laimėjo „Kids Design Award“ konkursą Vokietijoje.
Dizainerė Gintarė Černiauskaitė. VDA nuotr.
Dizainerė Gintarė Černiauskaitė. VDA nuotr.

„Nesijaučiu Lietuvoje blogai gyvenantis, čia yra mano namai, mano pasaulio centras. Ir juokiuosi iš to požiūrio, kada pradedam save menkinti, ir mums pasirodo, kad kažkokio personažo atvykimas į Lietuvą ar kažkokios tituluotos asmenybės buvimas čia suteikia mums tam tikrą savimonės padidinimą – man tai yra juokinga. Dėl to knygoje ir bandau tai ironizuoti“, – prisipažįsta rašytojas Herkus Kunčius, kurio istorijų romanas „Lietuviškos apybraižos“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Visi paveikslai iš mano pamatymo – ką pamačiau, kas man pasirodė įdomu, galiu drąsiai teigti, kad iš natūros. Kiekvienas darbas kuria savo istoriją, o istorijų yra be galo“, – mintimis apie savo parodą „Be galo“, išsiskleidusią į dvi Vilniaus galerijas, dalijasi tapytoja Jolanta Kyzikaitė.

„Kuriant dizainą man svarbiausia yra vartotojo potyriai. Sugalvojus daikto naudojimo scenarijų ir žinant technines galimybes, prasideda išties kūrybingas etapas – kaip visa tai suderinti ir kokį pavidalą tam suteikti“, – sako produkto dizainerė, lektorė Gintarė Černiauskaitė, kurios projektas „Upe“ – edukacinis žaidimas, mokantis skaityti ir rašyti, – laimėjo „Kids Design Award“ konkursą Vokietijoje. Dizainerės G. Černiauskaitės darbai taip įvertinami ne pirmą kartą – jos sukurti modernūs įtvarai „EXO“ nacionaliniame konkurse „Geras dizainas“ pelnė geriausio industrinio dizaino produkto vardą. Pokalbis su studijos viešnia apie produkto dizainą Lietuvoje, medicinos ir dizaino sankirtas bei naująjį projektą – edukacinį žaidimą „Upe“. 

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 7 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close