captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nomeda ir Gediminas Urbonai

„Jeigu lietuviams nesmagu gyventi radikaliame technologijų amžiuje, gal būtų galima peršokti į kitą būvį ir grįžti atgal į pelkę? Žinoma, grįžti kita forma, ne viduramžių. Tai būtų itin pažangus sprendimas. Stebint įvairius judėjimus, matyti, kad yra labai daug grįžimo į gamtą. Lietuviai galėtų būti tie, kurie peršoka ypatingo technologinio išsivystymo etapą ir taip tampa protingesni už kitus“, – svarsto menininkė Nomeda Urbonienė. 
Nomeda ir Gediminas Urbonai<br> Bertos Tilmantaitės nuotr.
Nomeda ir Gediminas Urbonai
Bertos Tilmantaitės nuotr.

Prasidėjo Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamas dramaturgijos festivalis „Versmė“. Apie čia jau pristatytas pjeses ir ateinančią savaitę vyksiančius skaitymus plačiau papasakoja festivalio koordinatorė Agnė Pulokaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Prancūzija uždraudė mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais. Socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė komentare su rubrika „Požiūris" klausia, ar panašūs draudimai padės sumažinti didžiulį mobiliųjų telefonų naudojimą? Ar sugebame kontroliuoti technologijas savo gyvenime?

„Jeigu lietuviams nesmagu gyventi radikaliame technologijų amžiuje, gal būtų galima peršokti į kitą būvį ir grįžti atgal į pelkę? Žinoma, grįžti kita forma, ne viduramžių. Tai būtų itin pažangus sprendimas. Stebint įvairius judėjimus, matyti, kad yra labai daug grįžimo į gamtą. Lietuviai galėtų būti tie, kurie peršoka ypatingo technologinio išsivystymo etapą ir taip tampa protingesni už kitus“, – svarsto menininkė Nomeda Urbonienė. Nomeda ir Gediminas Urbonai Venecijos architektūros bienalėje nuo gegužės mėnesio kviečia apsilankyti „Pelkių mokykloje“, o G. Urbonas klimato kaitos akivaizdoje siūlo nepamiršti ir meno siūlomų sprendimų: „Šiandienos pasaulio ekosisteminės krizės po vieną nevaikšto. Pradedam galvoti apie antropoceno klausimą, žiūrėk jau išlenda ir ekonomika, ir tarptautinė politika, ir kultūra. Tai ne vien tik aplinkosaugos klausimai. Menas neturėtų būti eliminuojamas iš tų problemų sprendimo. Jeigu naudojame ekonomikos teorijas arba geografijos žinias, kodėl pamirštame estetiką?“. Pokalbis su N. ir G. Urbonais.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 6 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close