captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – režisierius Audrius Stonys

„Kai už tavęs atsiranda laiko distancija, pradedi žiūrėti, ką nusinešė laiko upė. Pamatai, kiek daug praradai. O dokumentinis kinas yra stebukladarys, išsaugantis mums išėjusius žmones, miestus, peizažus“, – sako režisierius Audrius Stonys, pristatantis naujausią filmą „Laiko tiltai“. 
Režisierius Audrius Stonys. BNS nuotr.
Režisierius Audrius Stonys. BNS nuotr.

Užupyje neseniai atidarytas meno pažinimo centras „Tartle“. Čia visuomenė gali susipažinti su dar viena privačia turtinga kolekcija – advokato Rolando Valiūno surinktomis Lietuvos meno ir istorijos vertybėmis.

Kodėl Estijos teatras NO99 po keturiolikos metų kūrybos nusprendė padėti tašką? Kaip po penkerių metų renovacijos pasikeitė Švedijos Nacionalinis muziejus? Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Visą gyvenimą dailininkai mane laikė tapančiu rašytoju, o tarp literatų buvau tapytojas. Kad žinotumėt, kaip sunku buvo perlipti šį slenkstį“, – sako 80-metį pasitinkantis menininkas Leonardas Gutauskas.

Prancūzija uždraudė mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais. Socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė komentare klausia, ar panašūs draudimai padės sumažinti didžiulį mobiliųjų telefonų naudojimą? Ar sugebame kontroliuoti technologijas savo gyvenime?

„Poezija reikalinga tam, kad kartais galėtum nusisukti nuo kasdienybės ir pažvelgti į plyšius, kurie ne visada pastebimi“, – sako poetė Greta Ambrazaitė. Jos pirmoji knyga „Trapūs daiktai“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Žmonės keičiasi, sensta, išeina. O peizažas išlieka. Netgi propagandinėse kronikose – nesvarbu, kas pirmame plane, antras planas visada rodo peizažą. Taip gali pajusti dingusį pasaulį. Čia ir yra didžioji dokumentikos jėga“, – sako režisierius Audrius Stonys. Su juo sėsim ir pakalbėsim apie naujausią filmą „Laiko tiltai“, Baltijos šalių dokumentiką ir  poetinio kino tradiciją.

Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ – lapkričio 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close