captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: kelionė į XIV a. su G. Kazimierėno „Algirdo pergale prie Mėlynųjų vandenų“

Garsaus tapytojo prof. Giedriaus Kazimierėno 2009 metais sukurtas įspūdingos dydžio monumentalus paveikslas „Algirdo pergalė prie Mėlynųjų Vandenų“ neatsitiktinai buvo pasirinktas pirmajai knygai iš serijos „Lietuvos istorija šiuolaikinėje dailėje“.
Dailininko Giedriaus Kazimierėno paveikslo „Algirdo pergalė prie Mėlynųjų vandenų" fragmentas.
Dailininko Giedriaus Kazimierėno paveikslo „Algirdo pergalė prie Mėlynųjų vandenų" fragmentas.

Pirmajai knygai iš serijos „Lietuvos istorija šiuolaikinėje dailėje“ neatsitiktinai buvo pasirinktas garsaus tapytojo prof. Giedriaus Kazimierėno 2009 metais sukurtas įspūdingo dydžio monumentalus paveikslas „Algirdo pergalė prie Mėlynųjų Vandenų“. Būtent šis paveikslas ir nauja knyga pagarbiai ženklina ne tik Lietuvos, bet ir visai Europos istorijai lemtingai svarbią Lietuvos mūšio prie Mėlynųjų vandenų prieš Aukso ordos mongolus-totorius 1362–1363 m. pergalę, kuri sustabdė jau du šimtmečius mirtiną grėsmę kėlusios Aukso ordos invaziją į Europos kraštus. Kodėl Lietuvos visuomenė nelabai domisi šiuo istoriniu įvykiu, o ir istorikai  savo darbuose neakcentuoja šios pergalės?

Laidoje kartu su knygos „Kelionė iš XXI į XIV a. su Giedriaus Kazimierėno „Algirdo pergalės prie Mėlynųjų vandenų" sudarytoja, menotyrininke Rasa Gečaite pasvarstysime, ar mokame žiūrėti istorinius paveiklus bei paklausime istoriko Tomo Baranausko, kodėl kai kurie istoriniai įvykiai svarbūs pasauliniame kontekste išsprūsta iš mūsų pačių akiračio.

Vedėja Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – vasario 22 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...