captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos rinkoje falsifikuotos jautienos neaptikta

Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko 20 mėsos produktų patikrinimų. Ar visada etiketė atitinka produkto turinį? Komentuoja VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.  

Neseniai Didžiojoje Britanijoje kilęs skandalas dėl į jautienos mėsą patekusios arklienos, jau ne pirmas Europos Sąjungos šalyse, verčia ir Lietuvos vartotojus susirūpinti. Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko 20 mėsos produktų patikrinimų. Ar visada etiketė atitinka produkto turinį? Komentuoja VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Rodos, kai fermų šeimininkai apskritus metus įtemptai dirba, augalininkyste besiverčiantiems žiema turėtų būti atokvėpio metas. Akmeniškis ūkininkas Andrius Šiurkus sutinka, kad jo specializuotame augalininkystės ūkyje po įtemptų darbymečių iš tiesų dabar ramiau, tačiau vien ilsėtis negali. Rūpinasi produkcijos saugojimu ir pardavimu, ruošia techniką pavasario darbymečiui, planuoja būsimus darbus.

Maždaug per dešimtmetį Lietuvoje įsisteigė ir šiandien veikia daugiau kaip 1200 kaimo bendruomenių. Jų atsiradimą, steigimosi laiką lėmė įvairios aplinkybės. Pavyzdžiui, Kaišiadorių rajono Anglininkų krašto bendruomenės branduolys susibūrė 2006 metais, kai buvo minimas garbingas tokio pat pavadinimo kaimo 420 metų jubiliejus. Nepraėjus nė dešimtmečiui, naudojantis europine parama, įgyvendintas Anglininkų bendruomenės kompiuterizavimo, sporto ir poilsio zonos sukūrimo, kiti projektai. Paskutinis – buvusios mokyklos renovavimas ir bendruomenės namų įkūrimas.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, vasario 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close