captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie nerimo raišką muzikos ir medijų performanse

„Kūrinyje girdimi ir matomi tekstai – su nerimo sutrikimais susidūrusių ar juos fiksavusių žmonių atsivėrimų ir liudijimų fragmentai. Kai kurie iš šiandienos, kiti – iš labai seniai. Dalis jų susideda tik iš veiksmažodžių, įvardžių ir prielinksnių, taigi nebūtinai kur nors veda ir neturi pabaigos, visai kaip mintys, paūmėjus nerimui“, – pastebi dramaturgas Rimantas Ribačiauskas.
Smuikininkė Lora Kmieliauskaitė performanse  „This Order Goes Wrong“. Projekto kūrėjų nuotr.
Smuikininkė Lora Kmieliauskaitė performanse „This Order Goes Wrong“. Projekto kūrėjų nuotr.

„Benjamino Britteno „Karo Requiem“ pirmą kartą atliktas 1962 m. Anglijoje, Koventryje, naujos katedros atidarymo proga, nes senoji buvo sugriauta per Antrąjį pasaulinį karą. Jam atlikti dabar pajėgas suvienijo trijų šalių – Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos – atlikėjai. Tarp jų ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras“, – sako choro vadovas Vladimiras Konstantinovas, B. Britteno oratoriją vadinantis „iki sielos gelmių sukrečiančiu humanizmo užtaisu“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Bandau kurti atmosferą, artimą mokslinės fantastikos klasikiniam siužetui. Veikėjas atsiduria aplinkoje, kurioje likę buvusios civilizacijos reliktai, ir bando suprasti, kas įvyko, kas visa tai paliko. Mokslinėje fantastikoje yra veikėjas, kuriam kažkas nutinka, čia pats žiūrovas yra veikėjas ir jo vaizduotės plotmėje gali vystytis pasakojimas", – apie savo personalinę parodą „Levitavimas" (AV17) galerijoje sako skulptorius Tauras Kensminas.

„Kūrinyje girdimi ir matomi tekstai – su nerimo sutrikimais susidūrusių ar juos fiksavusių žmonių atsivėrimų ir liudijimų fragmentai. Kai kurie iš šiandienos, kiti – iš labai seniai. Dalis jų susideda tik iš veiksmažodžių, įvardžių ir prielinksnių, taigi nebūtinai kur nors veda ir neturi pabaigos, visai kaip mintys, paūmėjus nerimui,“ – pastebi dramaturgas Rimantas Ribačiauskas. Apie šiuolaikinės muzikos bei medijų kūrėjų sumanymą – performansą „This Order Goes Wrong“ – pokalbis studijoje su kompozitoriumi Dominyku Digimu ir dramaturgu Rimantu Ribačiausku.


Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 2 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close