captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie skirtį tarp Vakarų ir Rusijos klasikinės muzikos

„Pastarąjį dešimtmetį kitokia muzika užsitikrino vietą ne tik žmonių sąmonėje, bet ir akademiniame pasaulyje, mokslininkų tekstuose. Daugybė konferencijų dabar skirtos pasaulio, populiariai ir įvairių pasaulio šalių, nepriklausančių Vakarams, muzikai. Jeigu kalbėtume apie muzikinį kanoną, tuomet taip, jis buvo sukurtas pagal vakarietišką muziką. Tačiau jei kalbame apie šiuolaikinį klausytoją ir net akademinį muzikos pasaulį, matome, kad padėtis pasikeitė“, – sako muzikos kritikė ir istorikė Olga Manulkina.
Muzikos kritikė ir istorikė Olga Manulkina.
Muzikos kritikė ir istorikė Olga Manulkina.

„Poezija reikalinga tam, kad kartais galėtum nusisukti nuo kasdienybės ir pažvelgti į plyšius, kurie ne visada pastebimi“, – sako pirmąją poezijos knygą „Trapūs daiktai“, dalyvaujančią „Metų knygos rinkimuose“, išleidusi Greta Ambrazaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Flamenkas yra vienas iš didžių neišsemiamų menų, jis gilus, jo kalba sudėtinga. Kai menas toks subtilus ir turi tiek daug gerai per ilgą laiką išplėtotų kodų, jis turi prabangą kalbėtis beveik su visais. Flamenkas, kaip ir muzika iš Brazilijos, yra tarsi universalus kodas“, – sako Viduržemio regiono kultūros mugės „Mediterránea“ vadovas Davidas Ibanjesas.

„Pastarąjį dešimtmetį kitokia muzika užsitikrino vietą ne tik žmonių sąmonėje, bet ir akademiniame pasaulyje, mokslininkų tekstuose. Daugybė konferencijų dabar skirtos pasaulio, populiariai ir įvairių pasaulio šalių, nepriklausančių Vakarams, muzikai. Jeigu kalbėtume apie muzikinį kanoną, tuomet taip, jis buvo sukurtas pagal vakarietišką muziką. Tačiau jei kalbame apie šiuolaikinį klausytoją ir net akademinį muzikos pasaulį, matome, kad padėtis pasikeitė“, – sako muzikos kritikė ir istorikė iš Rusijos Olga Manulkina. Su Amerikos muzikos tyrinėtoja kalbėsime apie skirtį tarp Vakarų ir Rusijos klasikinės muzikos ir muzikos kritikos vaidmenį sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ spalio 31 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close