captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar ir kaip egzistuoja laikas? Dovilės Dagienės astrofotografiniai tyrinėjimai parodoje „Čia tada, ten dabar“

„Menininkas sugeria labai daug jautrių socialinių temų, ir kartais jos tikrai pradeda slėgti – juk nebūtinai esi pajėgus lengvai jomis varijuoti. Nuo socialinių temų perėjau prie abstrakcijų, nors tematiškai kalbu apie tą patį: laikinumą, trapumą, mūsų laikmetį, mus pačius, pasaulio dabartinę padėtį“, – pasakoja fotomenininkė Dovilė Dagienė, Vilniaus fotografijos galerijoje pristatanti parodą „Čia tada, ten dabar“.
Fotomenininkė Dovilė Dagienė.
Fotomenininkė Dovilė Dagienė.

„Kai negalią priimi kaip normalų dalyką, pamatai, kas yra už jos. Pamatai žmogų, kuris gali nuostabiai judėti, yra neįmanomai muzikalus, kaip jis pagal muziką atsimena šokio tekstą, koks yra jautrus tam, kas vyksta scenoje, kokią turi koncentraciją, kaip intuityviai komunikuoja su kiekvienu šokėju. Tai reikia pamatyti už negalios, bet tam reikia įprasti“, – sako choreografė, „Šeiko šokio teatro“ įkūrėja ir meno vadovė Agnija Šeiko, pastačiusi spektaklį „Mano Piteris Penas“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Julius Jurevičius, turintis Dauno sindromą. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Stagnaciją formuoja neišmanėliška politika, o mes toleruojame“, – apie kompetencijos badą, šarlatanizmą menuose savo komentare svarsto kompozitoriaus Giedrius Kuprevičius.

„Menininkas sugeria labai daug jautrių socialinių temų, ir kartais jos tikrai pradeda slėgti – juk nebūtinai esi pajėgus lengvai jomis varijuoti. Nuo socialinių temų perėjau prie abstrakcijų, nors tematiškai kalbu apie tą patį: laikinumą, trapumą, mūsų laikmetį, mus pačius, pasaulio dabartinę padėtį. Pasirinkau nueiti abstraktesne išraiška, nors iš tiesų kalbu apie tą patį, man rūpi socialinės temos. Be to, kai darbas gana abstraktus, jisai turi didesnes interpretavimo galimybes“, – pasakoja fotomenininkė Dovilė Dagienė, Vilniaus fotografijos galerijoje pristatanti parodą „Čia tada, ten dabar“. Fotografijų serijoje, kurioje pristatomi astrofotografiniai tyrinėjimai, fotografė nagrinėja atminties, vaizduotės, laiko ir vietos sąsajas ir kelia klausimą, ar ir kaip egzistuoja laikas? Pokalbis su fotomenininke apie laiko tyrinėjimus per dangaus ir kosminius kūnus.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 30 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close