captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip saugosim vilką Lietuvoje?

Aplinkos ministerija šiemet padidino vilkų sumedžiojimo limitą beveik dvigubai – iki 110. Medžiotojų sąjungos „Gamta“ duomenimis, per pirmąsias vilkų medžioklės sezono dienas jau nušauta 12 vilkų. Specialistai tikina, kad tai rodo, jog šių plėšrūnų daugėja.
V. Karpavičiaus nuotr.
V. Karpavičiaus nuotr.

Skaičiuojant pagal naują metodiką, teigiama, kad Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 34 vilkų šeimos. Tiesa, statistika rodo, kad, lyginant su praėjusiais metais, žalos ūkininkams jie padarė mažiau. Bet pavasarį Tauragės r. pirmą kartą išduotas leidimas sumedžioti vilką, kuris priartėjo prie sodybos ir savo netipiniu elgesiu kėlė grėsmę žmonėms.

Gamtosaugos organizacijos apgailestauja, kad visuomenė vis dar menkai supranta, kodėl vilką reikia saugoti, sugyventi su juo, o ne medžioti. Jie sako esą nusivylę Aplinkos ministerija dėl to, kad ši užuot principingai atstovavusi gyvosios gamtos interesams, stoja ūkininkų pusėn. Tuo metu medžiotojai guodžiasi, kad plėšrūnų sumedžiojimo kvotos dar per mažos ir dėl to nukenčia jų laimikiai.

Tiek Aplinkos ministerijos specialistai, tiek akademikai paklausti apie tai, ką dėl vilkų apsaugos padarė visuomenės švietimo srityje, tik skėsčioja rankomis. Savo ruožtu Žemės ūkio ministerija pagaliau pažadėjo skirti finansų ne tik kompensacijoms už vilkų padarytą žalą, bet ir priemonėms apsisaugoti nuo vilkų.

Apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, spalio 29 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close