captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: rinkimai Sakartvele ir Brazilijoje, migrantų krizė Centrinėje Amerikoje ir karas Jemene

Kartvelai sekmadienį paskutinį kartą renka šalies prezidentą. Jam pradėjus eiti pareigas, įsigalios Konstitucijos pataisos, smarkiai apribojančios prezidento galias, šalis taps parlamentine respublika. Nors prezidento svarba Sakartvele sumenko, ekspertai sako, jog rinkimų rezultatai gali daryti įtaką kitiems parlamento rinkimams.

Brazilijoje taip pat renkamas prezidentas. Politologai tai vadina vienu didžiausių išbandymų šalies demokratijai. Vienas iš kandidatų – radikalios dešinės atstovas, dar vadinamas Brazilijos Trumpu.

Keli tūkstančiai Centrinės Amrikos – daugiausia Hondūro – gyventojų karavanu eina Jungtinių Amerikos Valstijų link. Prezidentas Donaldas Trumpas sako jų neįsileisiantis. Laidoje plačiau apie tai, kokios baigties galima tikėtis ir kodėl migrantai nusprendė palikti savo namus. 

Jemenas išgyvena vieną didžiausių humanitarinių krizių pasaulyje. Jungtinių Tautų duomenimis, bado sąlygomis šalyje gyvena 14 mln. žmonių, o tai yra pusė šalies gyventojų. Kas neleidžia užbaigti pilietinio karo ir kaip tai veikia vietinių gyvenimą?

Ved. Greta Klimkaitė.

„Pasaulio laikas“ spalio 28 d., sekmadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama pirmadienį 00.00 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...