captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – baleto žvaigždė Jurgita Dronina

„Šoku istoriją, nebegalvoju, kur pasukti ranką ar padėti koją. Šiandien baleto standartas be galo aukštas, visi puikiai įvaldę techniką, tad svarbiausia šokti su siela“,- – pasakoja didžiosiose pasaulio scenose šokanti baleto žvaigždė iš Lietuvos Jurgita Dronina, įvertinta Baltijos Asamblėjos premija.
Karolinos Kuras nuotr.
Karolinos Kuras nuotr.

Klaipėdos Atgimimo aikštės rekonstrukcijos projektas „Dangaus veidrodis“ sukėlė dalies miestiečių susirūpinimą. Savivaldybė kaltinama, kad visuomenė buvo per menkai įtraukta į projekto svarstymą.

„Renkuosi kalbėti temomis, kurių nemažai žmonių gal nežino, gal tos temos nepatogios. Tyla neapsaugo mūsų“, – sako Kanados režisierė Christina Willings. Ji pristatė dokumentinį filmą „Grožis“ apie vaikus, kurių tapatybė neatitinka jų biologinės lyties ir jie ryžtasi svarbiems pokyčiams.

Vilniaus fotografijos galerijoje atidaryta fotografės Dovilės Dagienės laiko temai skirta paroda „Čia tada, ten dabar“.

„Stagnaciją formuoja neišmanėliška politika, o mes toleruojame“, – apie kompetencijos badą, šarlatanizmą menuose savo komentare svarsto kompozitoriaus Giedrius Kuprevičius.

„Mane kartais kaltina, kad esu visiškai bejausmis. Bet kaip tik į eilėraščius sudedu daug išgyvenimų“, – sako poetas Kornelijus Platelis. Jo eilėraščių knyga „Įtrūkusios mėnesienos“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. 

Ilgųjų susitikimų dalyje apie didžiąsias pasaulio scenas, prima balerinos karjerą Londone ir Toronte, darbą tarp dviejų žemynų, baleto madas ir mitus bei Lietuvą sėsim ir pakalbėsim su baleto žvaigžde J. Dronina, šią savaitę apdovanota Baltijos Asamblėjos premija.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 27 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 28 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close