captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pučiamųjų ir mušamųjų muzikos instrumentų atlikimo menas Lietuvoje ir pasaulyje

„Jau pirmasis tarptautinis Juozo Pakalnio vardo konkursas parodė, kad tokie renginiai atlikėjams tampa puikiu atspirties tašku tolesniame karjeros kelyje, o visiems muzikos mylėtojams – galimybe pažinti ir patirti pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų skambesį“, – apie II tarptautinį Juozo Pakalnio atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursą sako jo sumanytojas, meno daktaras, obojininkas Robertas Beinaris.
Robertas Beinaris.
Robertas Beinaris.

„Tikrai labai aštriai jutau sakytinės istorijos metodo galimybes ir ribotumus, kai mes kalbėjomės su Irena. Šie pokalbiai man buvo nauja įdomi ir labai intensyvi patirtis, keitė mano asmeninį santykį su tam tikrom temom, kurios man kaip mokslininkui buvo abstrakcijos“, – patirtimi rašant knygą „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“, dalyvaujančia Metų knygos rinkimuose, dalijasi istorikas Aurimas Švedas.

Naujausio mėnesinio kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ numerio apžvalga.

„Vyresnioji dukra – beje, dabar studijuojanti skulptūrą – kažko vaikystėje norėjo, aš jai kažko neleidau, ir tuomet ji man pagrasino: jeigu taip, aš tiek žmonių pripaišysiu tavo tame paveiksle! Ir tai buvo taip taiklu...“ – prisimena tapytoja Patricija Jurkšaitytė, pirmojoje MO parodoje „Visas menas – apie mus“ pristatanti tris savo darbus iš serijos „Olandijos istorijos“, kuriuose, pertapydama žymių Olandijos meistrų reprodukcijas, eliminuoja personažus ir palieka tik interjerus.

„Jau pirmasis tarptautinis Juozo Pakalnio vardo konkursas parodė, kad tokie renginiai atlikėjams tampa puikiu atspirties tašku tolesniame karjeros kelyje, o visiems muzikos mylėtojams – galimybe pažinti ir patirti pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų skambesį“, – apie II tarptautinį Juozo Pakalnio atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursą sako jo sumanytojas, meno daktaras, obojininkas Robertas Beinaris. Apie šių instrumentų atlikimo meną Lietuvoje ir pasaulyje studijoje kalbėsime Robertu Beinariu, konkurso trimito ir korneto sekcijos pirmininku LMTA prof. Adomu Kontautu, eufonijos ir tūbos sekcijų pirmininku doc. Laimonu Masevičiumi.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ spalio 24 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...