captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie kvailumą, blogį ir meną su filosofu Nicolas de Warren

„Tikrųjų, nepataisomų kvailių mąstymas sudėtas taip, kad jie jokiu būdu nenori žinoti tiesos. Juos į priekį varo ne smalsumas ir troškimas žinoti, o pasirinkimas nežinoti. Gali būti, kad kiekvienas esame susidūrę su labai išprususiais žmonėmis, kurie, nors intelektualūs, yra kvaili. Įdomu, kaip įmanoma būti ir intelektualu, ir kvailiu vienu metu“, – sako amerikiečių filosofas Nicolas de Warren.
Filosofas Nicolas de Warren. Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr/
Filosofas Nicolas de Warren. Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr/

„Pasak Estijos žmonių, mano tėvas šalies muzikos pasaulyje yra itin svarbi figūra. Jis puoselėja Estijos kultūros paveldą, rūpinasi jo sklaida. Jis – daugybės kitų kompozitorių įkvėpėjas. Tikiuosi, kad šis centras taps vieta, kurioje galės reikštis ir kiti šio regiono kompozitoriai, kad jie čia supažindins lankytojus su savo muzika“, – sako Michaelas Pärtas, garsaus estų kompozitoriaus Arvo Pärto, kurio vardo kultūros centras neseniai atidarytas Estijoje, sūnus. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie tai, kaip priemiesčių dvasia kenkia miestams, miestiečiams ir jų sveikatai, savo komentare svarstys menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Tikrųjų, nepataisomų kvailių mąstymas sudėtas taip, kad jie jokiu būdu nenori žinoti tiesos. Juos į priekį varo ne smalsumas ir troškimas žinoti, o pasirinkimas nežinoti. Gali būti, kad kiekvienas esame susidūrę su labai išprususiais žmonėmis, kurie, nors intelektualūs, yra kvaili. Įdomu, kaip įmanoma būti ir intelektualu, ir kvailiu vienu metu“, – sako amerikiečių filosofas Nicolas de Warren. Kvailumo, blogio ir atleidimo klausimais besidomintis mokslininkas sako, jog „šiandien visuomenė apsėsta blogio pornografijos. Norime būti blogio liudininkais, stebėti tai televizijos laidose. Istorinis kanalas Jungtinėse Valstijose rodo vien dokumentiką apie nacius ir Hitlerį, ten smulkiai analizuojama kodėl ir ką jie padarė. Įvairiomis blogio išraiškomis pradedame netgi žavėtis“. Pokalbis su filosofu N. de Warren apie kvailumą, blogį, atleidimą ir Pirmojo bei Antrojo pasaulinių karų poveikį menui ir filosofijai.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 23 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...