captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika“: estų pasaulis

Ar būna Estijoje cunamių? Pasitaiko, bet tik viename Talino sode. Dar Estijoje yra saunų, Korėjos kalnų, geriausia Europoje švietimo sistema, o estų galvose jau bręsta mintis kasti tunelį iki Suomijos. Laisvalaikiu estai šoka į autobusą ir važiuoja pažiūrėti Stalino laikų į buvusį uždarą urano sodrinimo miestą arba supasi iki dangaus ypatingomis estiškomis sūpynėmis.
Estijos Respublikai – 100<br> urano sodrinimo miesto Silamejės virėjų sukurtas paminėjimo ženklas iš kruopų<br> pupelių<br> kavos ir kitų produktų.
Estijos Respublikai – 100
urano sodrinimo miesto Silamejės virėjų sukurtas paminėjimo ženklas iš kruopų
pupelių
kavos ir kitų produktų.

„Mūsų santykis su istorija keblus, – sako menotyrininkė Heie Treier, – istorinių šimtmečio traumų atspindžių mene beveik nėra".

Talino universitete dirbančio italų sociologo Abelio Polese požiūriu, nepriklausomybė svarbi visose Baltijos šalyse, bet Estijoje ypač: „Estijoje nepriklausomybė visų pirma yra asmeninė vertybė. Estų vaikai nuo mažų dienų mokomi būti nepriklausomais. Atvykusius iš kitų šalių, ypač iš Amerikos, stebina septynmečiai, išsiimantys pinigų iš bankomatų. Jie savarankiškai nueina į mokyklą ir iš jos pareina, būna namuose vieni".

Apie valstybę, kurios idėja prieš šimtą metų gimė Tartu mergaičių gimnazijoje.

Ved. Audra Girijotė.

„Radijo dokumentika“ spalio 21 d. sekmadienį, 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 23 d., antradienį 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close