captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – duris atvėręs MO muziejus

„Tikiuosi, kad MO išjudins ir privers pasitempti visą dailės lauką, solidžias institucijas, ieškoti įdomių kelių pas žiūrovus“, – apie naują kultūros erdvę Vilniuje sako menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė.
E. Genio/LRT nuotr.
E. Genio/LRT nuotr.

Kultūros bendruomenė sunerimusi, kad kitais metais finansavimas kultūros sektoriui mažės. Tokius nuogąstavimus sustiprino ir pasirodę finansų ministro raginimai mažinti lėšas kai kurioms kultūros institucijoms. Situaciją aiškinsimės su Vyriausybės, Kultūros ministerijos ir įstaigų atstovais.

„Pasiekę tikslą sėkmės lydimais laikomi žmonės dažnai nepajunta laimės. Knygos personažas Stasys Šaltoka irgi yra kryžkelėje, kur bando atsakyti į klausimą, kas aš esu“, – sako rašytoja Gabija Grušaitė, kurios romanas „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Estijoje atidarytas žymaus kompozitoriaus Arvo Pärto kultūros centras. Šią savaitę paskelbtas prestižinės literatūros premijos „Man Booker“ laureatas. Palestinos regione vyksta konfliktuojančių kultūrų solidarumui skirta bienalė. Apie tai – užsienio kultūros apžvalgoje.

Ši savaitė pažymėta neeiliniu įvykiu – Vilniuje atidarytas privatus MO muziejus, kuriame sukaupta įspūdinga Lietuvos dailės kolekcija. Koks gyvenimas laukia muziejaus, kaip jis pakeis mūsų kultūrinį žemėlapį – pamatysime ateityje, o šventės dienomis kalbamės su muziejaus įkūrėjais Danguole ir Viktoru Butkais, prie muziejaus kūrimo prisidėjusiais architektais bei MO jau aplankiusiais menininkais ir menotyrininkais.

Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ spalio 20 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 21 d., sekmadienį, 00.05 val. per LRT RADIJĄ.
http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close