captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką žinome apie Raudondvario grafą Benediktą Henriką Tiškevičių, keliautoją ir fotografą?

„1876 m., kai gimė žinomas fotomenininkas Janas Bulhakas, grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius Filadelfijoje jau džiaugėsi aukso medaliu, gautu už Pasaulinėje parodoje eksponuotas unikalias fotografijas iš kelionės po Alžyrą. Jos laikomos vienais pirmųjų reportažinės fotografijos bandymų pasaulyje“, – pasakojo aukciono ARS VIA vadovas Algirdas Petraitis.
Grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius.
Grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius.

„Kai atsiverčiau Vaižgantą, patyriau didelį sukrėtimą. Jis man grąžino gėdos jausmą, kad nuvertinam ir bijom savų rašytojų. Tas pats ir su Žemaitės apsakymu „Marti“ – galvojam, kad tai kažkoks žemas lygis, nešiuolaikiška. Nuolatos esam toj bėdoj, kad savęs pačių, savo praeities nesuvokiam, nepasisavinam ir gėdijamės“, – sako režisierė Gabrielė Tuminaitė, Vilniaus mažajame teatre pristatanti naują Žemaitės apsakymo „Marti“ sceninę interpretaciją.

Literatūros mėnraščio „Metai“ naujausio numerio apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.

Su rubrika „Už kadro“ kino apžvalgininkės Ilonos Vitkauskaitės įžvalgos po Mariaus Markevičiaus filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūros.

„1876 m., kai gimė žinomas fotomenininkas Janas Bulhakas, grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius Filadelfijoje jau džiaugėsi aukso medaliu, gautu už Pasaulinėje parodoje eksponuotas unikalias fotografijas iš kelionės po Alžyrą. Jos laikomos vienais pirmųjų reportažinės fotografijos bandymų pasaulyje“, – pasakojo aukciono ARS VIA vadovas Algirdas Petraitis. Apie Raudondvario grafą B.H. Tiškevičių, keliautoją ir fotografą, pokalbis studijoje su Kauno rajono muziejaus direktoriumi Zigmu Kalesinsku, istorikais Zita Nekrošyte ir Andriumi Marcinkevičiumi, ARS VIA vadovu A. Petraičiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 19 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close