captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: teatro ir kino režisierė Ramunė Kudzmanaitė

„Man svarbiausia, kad per tų dviejų moterų gyvenimus, jų nuopelnus pavyko užfiksuoti laikmečio šviesą, žmonių laikyseną, kuri visiškai, rodos, kontrastuoja su šia diena, šiandienos politika, visuomeniniu gyvenimu, kai pamiršti tokie dalykai – šviesa, taurumas, sąžinė“, – sako dokumentinio filmo „Aš priglaudžiau prie žemės širdį“ režisierė Ramunė Kudzmanaitė.
Teatro ir kino režisierė Ramunė Kudzmanaitė.
Teatro ir kino režisierė Ramunė Kudzmanaitė.

„Pastatas sukurtas žmonėms, nereikia pirkti bilieto, kad patirtum muziejų. Nuo laiptų gali aprėpti žvilgsniu parodas, stebėti renginius. Šis pastatas nėra dėžė su durimis, kur viduje užrakintas menas“, – mintimis dalijasi pasaulinio garso architektas Danielis Libeskindas, projektavęs MO muziejų.

Kultūros savaitraščių „7 meno dienos“ ir „Šiaurės Atėnai“ apžvalga.

„Klaipėdoje, įgyvendinant projektus, yra daug karštų taškų ir mes turime pinigų viešosioms erdvėms tvarkyti, tačiau neradus konsensuso tarp valdžios ir bendruomenės, atsirandantis objektas tampa konflikto židiniu, o juk siekiama priešingo rezultato, siekiama bendrojo gėrio. Bendruomenė neįtraukiama, o geriausiu atveju, tik informuojama post factum“, – teigia Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė, pasisakanti prieš pasiūlytą Klaipėdos Atgimimo aikštės rekonstrukcijos projektą „Dangaus veidrodis“.

„Mane žavi labai graži ir ori abiejų seserų Chodakauskaičių laikysena XX a. pradžios, karų, kataklizmų, perversmų, purvo ir skurdo laikotarpyje. Sofija ir Jadvyga buvo tikros pirmosios Lietuvos ledi. Sofijos Smetonienės ir Jadvygos Tūbelienės veikla, unikalios biografijos duoda mums neįkainuojamų patriotizmo ir meilės artimui pamokų“, – sako dokumentinio filmo „Aš priglaudžiau prie žemės širdį“ režisierė Ramunė Kudzmanaitė, po dvidešimties metų sugrįžusi į kiną. Pokalbis studijoje su R.Kudzmanaite apie šios istorinės dokumentinės juostos kūrimą bei teatro ir kino santykį jos kūryboje. Dalyvauja Tūbelių vaikaitis Peteris Kuhlmannas.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 18 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close