captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": mokytojams ne vis vien, koks bus naujų mokyklinių programų turinys

Galimai neskaidriai milijoninį viešąjį konkursą atnaujinti mokyklines programas vykdžiusio Ugdymo plėtotės centro vadovas traukiasi iš pareigų. Tačiau mokytojų dalykininkų bendruomenės sunerimusios, nes atleidžiamas centro vadovas kalbėjo netiesą – jų niekas nekviečia, o ir neįsileidžia į programų ekspertų grupes nei anksčiau, nei dabar.
Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos koordinatorius<br> Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna. Asmeninio albumo nuotr.
Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos koordinatorius
Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna. Asmeninio albumo nuotr.

Pasirodo, šią savaitę vykusiame centro atstovų susitikime su mokytojų dalykininkų asociacijomis, pedagogams buvo pasiūlyta patiems kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad jie būtų įtraukti į bendrojo ugdymo programų atnaujinimo darbus. Mokytojai ir toliau pasigenda atvirų diskusijų ir abejoja, ar į jų nuomonę bus atsižvelgta, nes iki šiol dokumentuose, kaip galimos ekspertų grupės, niekur neminimos mokytojų dalykininkų asociacijos.

Mokytojai dalykininkai nuogąstauja, kad nenutiktų taip, kad konkursus laimėsią ekspertai konsultuosis tik su „savais mokytojais". Mat jokia paslaptis, kad yra mokytojų, kurie yra vadovėlių su UPC bendrojo ugdymo programų skyrių vadovais ar specialistais, taip pat aukštųjų mokyklų atstovais bendraautoriai. Todėl mokytojai ir kalba, kad turėtų būti dokumentuose aiškiai nurodyta, kad bus tariamasi ne su „kažkokiais mokytojais", o su mokytojų dalykininkų asociacijomis.

Laidoje dalyvaus Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto profesorius, hab. dr. Rimas Norvaiša ir Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų tarybos koordinatorius, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna.

Ved. Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" spalio 18 d., ketvirtadienį, 16.30 per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close