captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kokio teatro reikia visuomenei?

„Mes nesubrendę gavom nepriklausomybę, staiga ištraukėm tą vinį iš smegenų, manydami, kad žaizda greitai užgis. O ta vinis buvo tiek surūdijusi, tiek įaugusi į mūsų sąmonę, emocijas, veidmanystę, neteisiškumą, kad tik dabar pagaliau pradedame susivokti, jog esame laisvi“.
Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.
Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

„Mes nesubrendę gavom nepriklausomybę, staiga ištraukėm tą vinį iš smegenų, manydami, kad žaizda greitai užgis. O ta vinis buvo tiek surūdijusi, tiek įaugusi į mūsų sąmonę, emocijas, veidmanystę, neteisiškumą, kad tik dabar pagaliau pradedame susivokti, jog esame laisvi. Ir tik patys esame atsakingi už save, ne kas kitas… Džiugu, kad tas suvokimas dabar ateina ir į teatrą“, – sako režisierius Jonas Vaitkus.

„Geriau, kad nebūtų tokio titulo. Jei žmonės būtų absoliučiai tolerantiški, jo ir nebūtų. Bet mes nesame tokie ir turbūt dar greit nebūsime“, – sako 2012 m. Tolerancijos žmogus rašytojas Sigitas Parulskis, „Sugiharos fondo – Diplomatai už gyvybę“ apdovanotas už naujausią romaną „Tamsa ir partneriai“.

„Menas nėra daiktų, kuriuos žinome, reprodukcija. Tai paieškos – net ir virš mūsų galimybių ribos – tų dalykų, kurių dar nežinome“, – teigia vienas garsiausių lenkų režisierių Krystianas Lupa, kurį kalbina meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Vasario 13-ąją Jungtinės Tautos skelbia Pasauline radijo diena. Skaitmeniniame amžiuje radijas išlieka informacijos perdavimo priemone, pasiekiančia plačiausią auditoriją ir garantuojančia žmonėms teisę į informaciją bei saviraiškos laisvę. Tačiau tiek radijo technologijos, tiek turinys keičiasi. Apie permainas radijo pasaulyje, kur balsas sklinda iki horizonto – Audros Čepkauskaitės pasakojimas. 

Kultūros komentaro autorius – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas, hum. m. dr. Mindaugas Kvietkauskas.

„Bet kokį dramaturginį veikalą pritaikyti scenai sudėtinga, o pritaikyti baletui – dar sudėtingiau. Todėl kiekvienas personažas yra hiperbolizuotas taip, kad žiūrovai jo vidiniu vyksmu neabejotų“, – sako choreografas Aleksandras Jankauskas, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pastatęs šokio spektaklį „Notrdamo legenda“ pagal Viktoro Hugo dramą „Paryžiaus Katedrą“.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie šiandieninį teatrą ir besikeičiantį jo vaidmenį mūsų visuomenės gyvenime kalbėsime su Nacionalinio dramos teatro meno vadovu Audroniu Liuga ir Nacionalinės premijos laureatu režisieriumi Jonu Vaitkumi.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 16 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close