captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierius Wieland Speck

„Noriu, kad kinas mane nustebintų, tačiau kartu ieškau ir savo nuostatų, požiūrio patvirtinimo. Tai labai svarbus kino efektas. Televizijoje šis efektas reiškiasi labai aršiai, nuo ryto iki vakaro, tačiau nesukuria jokios papildomos vertės. Kine viskas kiek kitaip, čia nebūtina tvirtinti kasdienio gyvenimo įvykių, kalbame apskritai apie gyvenimą, galime svajoti, dalintis idėjomis, kurios galbūt pakeis kokio nors žmogaus asmeninį gyvenimą“, – pasakoja režisierius, pagrindinės Berlinalės programos konsultantas Wieland Speck.
Režisierius<br> pagrindinės Berlinalės programos konsultantas Wieland Speck.
Režisierius
pagrindinės Berlinalės programos konsultantas Wieland Speck.

„Alvydo romano personažai yra tie, kurie asmeniškai patiria karo sunkumus ir siaubą, jie apie tai pasakoja. Tai visai kitas požiūris, negu apie Vilko vaikus kalbančių gydytojų ar kunigų – jie patys juk nebadavo“, – sako A. Šlepiko romano „Mano vardas – Marytė“ vertėjas į vokiečių kalbą Markas Roduneris. Praėjusią savaitę knygos autoriui ir vertėjui Berlyno rotušėje įteikta Georgo Dehio knygos premija.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie nelengvai persodinamas svetimas idėjas, kultūrą bei meno ir žodžio laisvę savo komentare svarsto menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Noriu, kad kinas mane nustebintų, tačiau kartu ieškau ir savo nuostatų, požiūrio patvirtinimo. Tai labai svarbus kino efektas. Televizijoje šis efektas reiškiasi labai aršiai, nuo ryto iki vakaro, tačiau nesukuria jokios papildomos vertės. Kine viskas kiek kitaip, čia nebūtina tvirtinti kasdienio gyvenimo įvykių, kalbame apskritai apie gyvenimą, galime svajoti, dalintis idėjomis, kurios galbūt pakeis kokio nors žmogaus asmeninį gyvenimą“, – pasakoja režisierius, pagrindinės Berlinalės programos konsultantas Wieland Speck. Kalbėdamas apie Berlinalės festivalį, W. Speck sako, jog „didelę įtaką festivalio įvaizdžiui daro miestas. Berlynas sukuria apolitišką nuotaiką, miestas po Antrojo pasaulinio karo ir, apskritai, praeitame amžiuje patyrė pačių keisčiausių permainų, priviliojo alternatyviai mąstančių žmonių. Šią energiją stipriai jaučiame iki šiol“. 

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 16 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...