captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Jeigu gamtos gyvybė yra saulės šiluma ir šviesa, tai muzika gyva tik žmogaus širdimi: žmogaus kuriančio, žmogaus dainuojančio, žmogaus muzikos klausančio“, – rašė kompozitorius, dirigentas, chorų organizatorius Stasys Šimkus. Apie prieš 75-erius metus Anapilin iškeliavusį menininką – pirmadienio viktorinoje.
Kompozitorius<br> dirigentas<br> chorų organizatorius Stasys Šimkus.
Kompozitorius
dirigentas
chorų organizatorius Stasys Šimkus.

„Festivalis „Kaunas mene“ yra ta vieta, kur galime aiškiausiai parodyti savo suvokimą apie šiuolaikinį meną, koks mums jis aktualus, „geras“, įdomus, „gražus“, kokia jo funkcija. Po kiekvieno renginio matai, kas pavyko, nustebino, suveikė, taip pat ir kas nepavyko, nepasiteisino, nesuveikė. Ir tada tobulėji“, – sako festivalį organizuojančios galerijos „Meno parkas“ kuratorė, menotyrininkė Giedrė Legotaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Inga Mitunevičiūtė, – du lietuviški leidiniai: Romo Treinio romanas „Dziedas“ bei Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Dūdaitės paveikslėlių knyga visokio amžiaus skaitytojams „Sivužas“.

„Jeigu gamtos gyvybė yra saulės šiluma ir šviesa, tai muzika gyva tik žmogaus širdimi: žmogaus kuriančio, žmogaus dainuojančio, žmogaus muzikos klausančio“, – rašė kompozitorius, dirigentas, chorų organizatorius Stasys Šimkus. Gerai orientavęsis istorinėje situacijoje, nepripažinęs kompromisų jis degė troškimu „visuomenę lenkti prie giliosios muzikos“, „savos kultūros apreiškimus išugdyti iki aukštybių“. Apie Stasį Šimkų – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 15 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...