captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkių šeimininkai susirūpinę išlikimu

Pieno ūkių padėtis toliau blogėja. Per metus netekta beveik 12 tūkstančių karvių, dėl sumažėjusių pieno supirkimo kainų pieno gamintojai pernai prarado 87 mln. litų.

Pieno ūkių padėtis toliau blogėja. Per metus netekta beveik 12 tūkstančių karvių, dėl sumažėjusių pieno supirkimo kainų pieno gamintojai pernai prarado 87 mln. litų. Šiuo metu juos ypač piktina papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų mažinimas, valdžios delsimas spręsti pieno sektoriaus problemas.

Antalieptė – miestelis Zarasų rajone, ant Šventosios upės kranto. Šalia telkšo beveik 2000 ha ploto tvenkinys, suformuotas užtvenkus Šventosios upę ir pastačius hidroelektrinę, kuri gamina elektros energiją ir dabar. Tačiau vietos gyventojai sako, jog dabar Antalieptė – jau nebe ta: nebėra mokymo įstaigų, mažiau žmonių. Permainas Antalieptėje aptaria vietos muziejų prižiūrintis pedagogas Vincas Kibirkštis.

Šią žiemą po didesnių pustymų ar gausiau pasnigus ne vienas kaimietis pasiskundžia, kad sunku iš sodybos išvažiuoti, su reikalais seniūniją ar miestą pasiekti. O Jonavos rajone Kulvos seniūnijoje didesnių bėdų dėl neišvažiuojamų kelių ir atokiau gyvenantiems nepasitaiko. Vienoje didžiausių rajono seniūnijų paprastai seniūnas Juozas Plukys trimis traktoriais kelių valymą organizuoja, kartais ir kitos technikos pasitelkia.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...