captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: susitikimas su vertėja Daiva Vilkelyte

  „... jeigu manote, kad galite nuspėti siužeto pabaigą pavartę knygą, geriau iškart prisipažinkite suklydę. Tiesiog pakilkite virvinėmis kopėčiomis į šį nuostabų bures skleidžiantį žodžių laivą ir kartu su anglais keleiviais leiskitės ieškoti Rojaus sodo“, – kviečia Metthew Kneale (Metju Nylo) romano „Anglai keleiviai“ („Tyto alba“) vertėja Daiva Vilkelytė.
Vertėja Daiva Vilkelytė.
Vertėja Daiva Vilkelytė.

 „Sklando tokia legenda, kad Kijeve Igoris Gubskis keturių kambarių bute laiko daug šunų, apie 20–30. Vieni jų priglausti iš gatvės, kiti – veisliniai, puikiai prižiūrėti. Ir akivaizdu, kad menininkas šunis vedžioja arba vėlai vakare, arba anksti ryte – kad netrikdytų kitų. Tai legenda sako, kad įkvėpimo marginalinio pasaulio temoms Gubskis semiasi iš naktinio Kijevo“, – vieną paslaptingiausių Ukrainos menininkų pristato Eva Bakienė, Vilniuje atidariusi I. Gubskio darbų parodą „Arlekinų visuomenė“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Lygindama Lietuvos ir Didžiosios Britanijos žmones, pastebiu, kad Lietuvoje labai daug baimės ir nestabilumo. Jeigu šiandien turiu darbą ir stabilias pajamas, tai po pusės metų gali taip nebūti. Nėra stabilumo jausmo. Dažniausiai tai nėra labai racionali baimė. Tai bendras baimės jausmas. Todėl linkiu drąsos būti“, – sako Plimute pagal Erasmus programą studijuojanti Jurgita Rudėnaitė.

„... jeigu manote, kad galite nuspėti siužeto pabaigą pavartę knygą, geriau iškart prisipažinkite suklydę. Tiesiog pakilkite virvinėmis kopėčiomis į šį nuostabų bures skleidžiantį žodžių laivą ir kartu su anglais keleiviais leiskitės ieškoti Rojaus sodo“, – kviečia Metthew Kneale (Metju Nylo) romano „Anglai keleiviai“ („Tyto alba“) vertėja Daiva Vilkelytė. Apie šio autoriaus atradimą ir romano patekimo į vertėjos rankas aplinkybes, apie knygoje pasakojamų istorijų balsus ir vertimo specifiką bei ypatumus pokalbis studijoje su D. Vilkelyte.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 12 d., penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close