captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: kalendorinis pavasaris jau čia pat

Vis dažniau kalbame apie pavasarį, nors galėtume daugiau dėmesio skirti ir žiemai, nes šiemet ji visai nebaisi, mūsų nevarginanti. Pasiruošimas pavasariui kiekvienam iš mūsų atrodo kitaip. Ir darbai mūsų vis kitokie.

Vis dažniau kalbame apie pavasarį, nors galėtume daugiau dėmesio skirti ir žiemai, nes šiemet ji visai nebaisi, mūsų nevarginanti.

Pasiruošimas pavasariui kiekvienam iš mūsų atrodo kitaip. Ir darbai mūsų vis kitokie. Štai kai kur vos nutirpus sniegui, būtina tvarkyti pernykštę žolę, nes pavasario gaisrai, kurie dažnai prasideda be galo anksti, naikina visa, kas gyva. Turime priminti, kad gandrai atskrido dar arčiau, lizdams tvarkyti ar kelti liko dar mažiau laiko. Žinoma, gandrai lizdus moka ir patys susukti, tačiau jie būna ne ten, kur patogu mums – ant kamino, vandentiekio bokšto, stogo ar elektros stulpo. Gandrams lizdus kelti geriau dabar, nors, žinoma ir tai, kad kartais žmonių kelti lizdai kažkodėl nepatinka. Sunku pasakyti, kas paukščiams trukdo juose įsikurti.

Laidos klausytojai pasakoja apie paukštį baublį, kurį dzūkai vadina būku – tai nuo jo paslaptingo balso, sklindančio toli, toks vardas. Tiesa, dabar baubliai tyli. Daugelis jų išskridę žiemoti į Pietų Europą, Afriką. Tačiau Žuvinte baubliai žiemoja dažną žiemą, čia jų ilgapirštėmis pėdomis, rastomis sniege, niekas nesistebi...

Mūsų klausytojai vis laukia pranešimų, ar jau veikia baudų už gamtai padarytą žalą sistema, leisianti tramdyti brakonierius? Laidoje pateiksime faktų apie skirtas nuobaudas, kurios turi ne stebinti, o drausminti, sulaikyti žmones nuo nusikaltimo.

Vasario 21 ir 26 dienomis visuose Lietuvos miškuose bus atliekama vilkų apskaita. O savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ vyriausiasis redaktorius Augustas Uktveris laidoje pasakos apie žiemotą gamtą Adutiškio girioje.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – šeštadienį, vasario 16 d., 06.30 val. ir antradienį, vasario 19 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...