captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie vieną talentingiausių lietuvių išeivijos grafikų Romą Viesulą

„Egzilis – yra labai svarbi jo darbų tema. Tas praradimas, žinoma, labai asmeniška patirtis, bet kūriniuose jai suteikiama universali prasmė“, – sako vieno žymiausių lietuvių išeivijos grafikų Romo Viesulo sūnus Romas Tauras Viesulas.
Lietuvių išeivijos grafikas Romas Viesulas. viesulas.org nuotr.
Lietuvių išeivijos grafikas Romas Viesulas. viesulas.org nuotr.

„Šioje parodoje, lyg kokioje kapsulėje, bus galima išvysti, kas galėjo nutikti bet kurioje Rytų Europos valstybėje, bet nutiko Lietuvoje“, – sako pirmosios MO muziejaus parodos „Visas menas – apie mus“ kuratorė prof. Raminta Jurėnaitė.

Žurnalo „Kinas“ apžvalga.

„Švietimas yra pagrindinė interesų sritis ir pagrindinis veiklos baras, kuriame norėčiau dar padaryti daug. Vienas iš pagrindinių tikslų – kelti mokytojo savivertę, formuoti palankų ugdytojo įvaizdį visuomenėje, skatinti jau esančių ir būsimų pedagogų lavėjimą. Didelė svajonė – įkurti mokyklą, kurios koncepcija būtų paremta tarptautine inovatyvia praktika“, – sako šiųmetis Meilės Lukšienės premijos laureatas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Alius Avčininkas.

„Egzilis – yra labai svarbi jo darbų tema. Tas praradimas, žinoma, labai asmeniška patirtis, bet kūriniuose jai suteikiama universali prasmė. Dailininkas nėra itin gerai žinomas Lietuvoje, todėl manau mums visiems labai svarbu, kad šimtmečio metais yra galimybė jam simboliškai sugrįžti į gimtą kraštą ir parodyti savąją kūrybos viziją“, – teigia vieno žymiausių lietuvių išeivijos grafikų Romo Viesulo sūnus Romas Tauras Viesulas. Prisiminimais apie dailininko gyvenimą ir kūrybą taip pat dalijasi jo žmona Jūra Viesulas.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...