captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar tikrai šiandieniniai vaikai ir paaugliai nebeskaito?

Tėvai ir pedagogai dejuoja, kad šiandieninė vaikų ir paauglių karta nebeskaito knygų. Esą dažnas moksleiviško amžiaus vaikas ar jaunuolis tegeba susikaupti tik tokiam laikui, kiek užtrunka perskaityti naujienos informaciniame portale antraštę. Kai kurie ekspertai šiandieninius vaikus net pavadina „antraščių skaitytojais“.
Biblioteka „Saulutė". Vilniaus centrinės bibliotekos nuotr.
Biblioteka „Saulutė". Vilniaus centrinės bibliotekos nuotr.

Ar tikrai šiuolaikinė karta nebeskaito ir jau netrukus teks uždaryti vaikų bibliotekas, nes jose nebėra lankytojų? Kiek mokinių atbėga į bibliotekas tik tam, kad paskutinę prieš atsiskaitymą mokykloje dieną perverstų vieną ar kitą programinį kūrinį, o kiek vaikų bibliotekose lankosi nuolatos ir skaito savo malonumui, o ne paliepus mokytojai. Ar skiriasi vaikas, kuris atbėga į biblioteką, nes reikia, nuo vaiko, kuris ateina į biblioteką ir skaito, nes jam yra malonu. 

Kaip kinta vaikų bibliotekų lankytojų skaičius per pastaruosius 30 metų, ypač po to, kai Nepriklausomybės pradžioje radosi naujos vaikų literatūros, pradėti leisti iki tol tabu buvę autorių kūriniai? Kiek leidėjai, pradėję leisti knygas su daug paveikslėlių ir mažai teksto, arba „adaptuotas knygas“, padarė žalos ar naudos vaikų ir paauglių skaitymo įpročiams?

Kokios knygos yra vaikų geidžiamiausios, dėl kurių jie užsirašo į eilę ir laukia kol kiti skaitytojai perskaitys tą knygą?

Kokia visų bibliotekos skaitytojų vaikų dalis skaito dėl to, kad knyga padeda jiems pabėgti nuo gyvenimo namuose, šeimoje ar vaikų globos įstaigose realybės, kad skaitydami knygą jie susikuria savitą pasaulį – geresnį, šviesesnį, gražesnį, kokio neturi savo tėvų šeimose?  

Laidoje dalyvaus: Utenos rajono savivaldybės A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė ir Vilniaus miesto vaikų bibliotekos „Saulutė“ vyresnioji bibliotekininkė Renata Lipskienė. 

Ved. Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, spalio 11 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close