captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 2012-ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų mintys

„Improvizacinis momentas egzistuoja nuo pat pirmo brūkštelėjimo pieštuku iki kūrinio užbaigimo“, – sako skulptorius Vladas Vildžiūnas, kuriam Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.
Skulptorius Vladas Vildžiūnas. ELTA nuotr.
Skulptorius Vladas Vildžiūnas. ELTA nuotr.

„Improvizacinis momentas egzistuoja nuo pat pirmo brūkštelėjimo pieštuku iki kūrinio užbaigimo“, – sako skulptorius Vladas Vildžiūnas, kuriam Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną – už modernios nacionalinės kultūros vizijos įkūnijimą ir laisvos dvasios kultūros žininio puoselėjimą.

„Projektu „Šimtmečio belaukiant“, kurio moto „pažinti, suprasti ir didžiuotis“, kviečiame kartu pasiruošti Pirmosios Lietuvos Respublikos šimtmečio sukakties minėjimui. Tikimės, kad žmonės įsitrauks į projektą, susidomės moderniosios mūsų šalies istorija ir taps naujos parodos bendraautoriais“, – sako istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune kultūros renginių organizatorė-koordinatorė dr. Ingrida Jakubavičienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“.

„Vasario–16-oji, kaip Lietuvos valstybės atkūrimo diena, kaip valstybingumo simbolis, yra mano esatyje neatsiejamai“, – teigia dirigentas, kompozitorius, choro „Jauna muzika“ meno vadovas Vaclovas Augustinas, šiai progai parašęs vokalinę-instrumentinę kompoziciją „Malda už Tėvynę“. Jau antrus metus iš eilės šalies kompozitoriai Valstybės atkūrimo dienai sukuria specialų kūrinį – tai Prezidentės inicijuota tradicija, prigijusi Nacionalinėje filharmonijoje.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius. Premijos laureatams literatūrologui Kęstučiui Nastopkai, scenografui Vitalijui Mazūrui, architektui Eugenijui Miliūnui, vizualaus meno kūrėjau Žilvinui Kempinui, skulptoriui Vladui Vildžiūnui ir dirigentui Modestui Pitrėnui bus teikiamos Lietuvos prezidentūroje. Laidoje – 2012-ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų apmąstymai apie kūrybą, ateities įžvalgos.

Ved. Karina Metrikytė.                                                                                                             

„Ryto allegro“ vasario 15 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...