captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus kūrybos dešimtmečiai

„Paveikslai – tai ne vien gražių salonų puošimas. Paveikslas gali provokuoti, jie veikia žmones. Pagal muziejus ir paveikslų lygį ir kalbama, kokia yra šalis, koks jos kultūrinis lygis. Jeigu šalis turi gerų menininkų – ji gerbiama“, – sako tapytojas Aloyzas Stasiulevičius, Vilniaus Pylimo galerijoje pristatantis ankstyvuosius, daugiau nei prieš 50 metų sukurtus paveikslus.
Tapytojas Aloyzas Stasiulevičius.
Tapytojas Aloyzas Stasiulevičius.

„Tikriausiai daug žmonių žino tą jausmą, kai būdamas 18–19 metų svajoji apie dalykus, kuriuos norėtum turėti. Artėjant trisdešimtmečiui, didelė dauguma mūsų tuos dalykus jau turi. Ir tada ateina klausimas – ar tikrai to užtenka? Trisdešimtmečių karta nėra tik apie amžių, bet ir apie tą laiką, kai ateina noras savęs klausti nepatogių klausimų“, – apie savo romaną „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ sako rašytoja Gabija Grušaitė. Šiuo kūriniu pradėsime pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis ir jų autoriais.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Iš artimiausių giminaičių prūsai ir latviai būtojo dažninio laiko neturi. Net ne visos lietuvių tarmės turi tokį laiką su priesaga -dav- . Ši priesaga išpopuliarėjo, bet tai gana naujas darinys. Pasižiūrėjus į senuosius tekstus matyti, kad tokia forma užfiksuota XVI amžiuje“, – sako Vilniaus universiteto Baltistikos katedros dėstytojas dr. Jurgis Pakerys.

„Paveikslai – tai ne vien gražių salonų puošimas. Paveikslas gali provokuoti, jie veikia žmones. Pagal muziejus ir paveikslų lygį ir kalbama, kokia yra šalis, koks jos kultūrinis lygis. Jeigu šalis turi gerų menininkų – ji gerbiama“, – sako tapytojas Aloyzas Stasiulevičius, Vilniaus Pylimo galerijoje pristatantis ankstyvuosius, daugiau nei prieš 50 metų sukurtus paveikslus. Pokalbyje su dailininku – apie jo karjeros pradžią, kūrybinį kelią ir tuometinę bei šiandieninę šalies dailininkų mokyklą.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ spalio 10 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...