captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kur ir kaip pritaikyti filosofiją?

„Iš esmės – bandome laikytis Herakleito taisyklės, kad nėra nieko pastovaus. Įvairios idėjos randa savo sąskambį skirtinguose laikuose, skirtinguose kontekstuose. O kaip žinome, Lietuva apskritai yra labai ypatingas atvejis. Surasti tinkamą knygą visada yra iššūkis, o kartu ir ilgesnio apmąstymo rezultatas“, – portalui 15min.lt sako filosofinių knygų leidyklos „Jonas ir Jokūbas“ vadovas Tomas Šinkūnas.

„Esu iš Panevėžio, iš tų laikų, kai policijos akivaizdoje merginas, išeinančias iš vadinamos kultūrkės nepažįstamieji įsimesdavo į bagažinę ir išvažiuodavo. Tos merginos niekada neparašė skundų. Ir apskritai, niekas nežino, ar jos grįžo iš bagažinės. Todėl labai jautriai reaguoju ir šiandien. Ir nors esu labai laiminga, kad situacija keičiasi, bet kartu labai skaudžiai reaguoju į tuos, kurie bando tyčiotis iš problemos iškėlimo“, – sako spektaklio „See No Evil, Hear No Evil, Speak No Evil“ režisierė Greta Gudelytė, kartu su Egle Kazickaite Klaipėdoje pristačiusi spektaklį, tyrinėjanti visuomenės abejingumo temą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Vilniaus universiteto prof. Natalija Arlauskaitė rubrikoje „Požiūris“ nagrinės žymųjį teiginį, kad virtualios realybės kūriniai – tarsi „empatijos mašina“, padedanti pažinti sudėtingiausias problemas. Pasak profesorės, „vadinamųjų „empatijos mašinų“ problema ta, kad jos kuria ne tiek atjautą ir veiksmą, kiek egocentrinį žavėjimąsi savo humaniškumu.“

„Iš esmės – bandome laikytis Herakleito taisyklės, kad nėra nieko pastovaus. Įvairios idėjos randa savo sąskambį skirtinguose laikuose, skirtinguose kontekstuose. O kaip žinome, Lietuva apskritai yra labai ypatingas atvejis. Surasti tinkamą knygą visada yra iššūkis, o kartu ir ilgesnio apmąstymo rezultatas“, – portalui 15min.lt sako filosofinių knygų leidyklos „Jonas ir Jokūbas“ vadovas Tomas Šinkūnas. Kitas diplomuotas filosofas, žurnalistas Paulius Gritėnas teigia, jog „tai, kas dažnai pašiepiamai vadinama filosofavimu ar kalbėjimu apie aukštas materijas, man visada atrodė prasmingas dalykas. Skaičiau daug filosofinių knygų ir jos manęs neapvylė. Filosofas dažniausiai turi nestandartinį įvairių reiškinių ir procesų suvokimą ir gali jį pateikti. Koks tas pateikimas yra, priklauso nuo filosofinės krypties“. Pokalbis studijoje su T. Šinkūnu ir P. Gritėnu apie tai, kur ir kaip taikyti filosofijos mokslą.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 9 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...