captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Dirigentui tenka būti ne tik muziku, bet ir pedagogu, psichologu, kartais net ir aktoriumi“, – savo profesijos ypatumus yra apibūdinęs vienas ryškiausių visų laikų Lietuvos muzikų Saulius Sondeckis. Apie prieš devynis dešimtmečius gimusį dirigentą – pirmadienio viktorinoje.  
Dirigentas<br> pedagogas Saulius Sondeckis. ELTA nuotr.
Dirigentas
pedagogas Saulius Sondeckis. ELTA nuotr.

„Visi festivalio filmai yra istorijos apie vaikų pasaulius – kartais skausmingai realius, kartais – pilnus nerealių, fantastikos, magijos elementų. Pasaulius, į kuriuos arba nuo kurių norisi pabėgti, ir taip sukuriamas naujas – kiekvieno vaiko pasaulis, kuris, beje, dažnai yra gerokai gražesnis, įdomesnis, nuoširdesnis nei tas, kuriame gyvena suaugusieji“, – sako Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio direktorė Lina Užkuraitytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė apžvelgs dvi knygas, „kurios mus nublokš ir istoriškai, ir geografiškai toli. Ir vis dėlto dalykai, apie kuriuos jose mąstoma, mums visiškai aktualūs. Tai – pasaulio literatūros lobynui priklausantis Thomo Manno „Užburtas kalnas“ ir šiuolaikinės britų rašytojos Sarah Perry romanas „Esekso slibinas“.

„Dirigentui tenka būti ne tik muziku, bet ir pedagogu, psichologu, kartais net ir aktoriumi“, – savo profesijos ypatumus yra apibūdinęs vienas ryškiausių visų laikų Lietuvos muzikų Saulius Sondeckis. Tačiau jam reikėjo ir vadybininko, ir diplomato, ir net toliaregio gabumų. Blaivus mąstymas, tvarka, kruopštumas, sumanymų analitika, strategija, gilios muzikos įžvalgos, atsidavimas idėjai – tokiais bruožais buvo grįsta jo veikla. Apie prieš devynis dešimtmečius gimusį Saulių Sondeckį – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 8 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...