captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorė Airida Gintautaitė

„Labai jautriai reaguoju į gyvenimą. Tik neparodau to. O kai nesitaškai, nerašai peticijų, nebėgi į mitingus, tai viskas kunkuliuoja viduje. Paskui nori nenori tai persikelia į personažus“, – sako aktorė Airida Gintautaitė, sukūrusi pagrindinį vaidmenį filme „Kvėpavimas į marmurą“.
Aktorė Airida Gintautaitė.
Aktorė Airida Gintautaitė.

„Mūsų „Faustą“ pusę metų rodė TV kanalas ARTE. Europoje daug teatrų, kurie gali siūlyti pastatymus su geriausiais solistais ir moderniausiais režisūriniais sprendimais, bet taip nutiko, kad kanalas pasirinko mūsų operą“, – tarptautiniu pripažinimu didžiuojasi kompozitorius Zigmaras Liepinis. Jo vadovaujamas Latvijos nacionalinis operos ir baleto teatras šiuo metu gastroliuoja Vilniuje.

„Mes galime susikurti kraštovaizdį, kokio norime“, – sako estų menininkė Flo Kasearu, savo kieme supylusi Korėjos kalnus, o kaimynų namą paslėpusi cunamio uždanga. Jaunos menininkės sukurti Flo Kasearu namai-muziejus tapo viena karščiausių vietų Talino meno žemėlapyje.  

Už ką pirmą kartą įteikta Baltų premija? Kokių Azijos menininkų darbai pastaruoju metu kelia pasaulines šiuolaikinio meno kainas? Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

Vilniaus universiteto prof. Natalija Arlauskaitė komentare nagrinėja žymųjį teiginį, kad virtualios realybės kūriniai – tarsi „empatijos mašina“, padedanti pažinti sudėtingiausias problemas. Pasak profesorės, „vadinamųjų „empatijos mašinų“ problema ta, kad jos kuria ne tiek atjautą ir veiksmą, kiek egocentrinį žavėjimąsi savo humaniškumu.“

„Rašyti grožinę literatūrą – tarsi išeiti persirengti į kitą kambarį. O rašydamas prisiminimus tarsi išeini į viešumą ir nusirengi. Rašiau šią knygą su išgąsčiu. Ir šiandien jaudinuos“, – sako rašytojas Antanas Šileika. Jo atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Pradedame pažintį su rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis.

„Prisipažinkim sau, kad ieškantis žmogus susiduria su kliūtimis. Ne tik išorinėmis. Ir vidinėmis baimėmis. Mano personažas Izabelė ieškojo santykio su žmogumi. Tas ieškojimas mane ir traukė kurti šį vaidmenį“, – apie vaidmenį filme „Kvėpavimas į marmurą“ pasakoja aktorė A. Gintautaitė. Sėsim ir pakalbėsim ne tik apie naujausią darbą kine, bet ir apie įdomius bei svarbius vaidmenis teatre.  

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 6 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close