captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo popietė“: koks kinas šiandien yra nepatogus?

Ar žinote, kad žemė yra plokščia? Sakysite, kad tai savaime suprantami dalykai ir nebereikia jų įrodinėti. Tačiau kodėl tenka vėl ir vėl įrodinėti, kad žmonės negali tapti vergais, kad skurdas nėra pasirinkimas, kad smurtas negali būti pateisinamas? Apie tai savo filmuose kalba kino kūrėjai, susirinkę į dokumentinių filmų festivalį „Nepatogus kinas“.

Dvylikoje Lietuvos miestų iki pat spalio pabaigos vyks tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Renginio šūkiai „Melas nėra žodžio laisvė“, „Smurtas nėra auklėjimas“, „Priekabiavimas nėra flirtas“, „Migracija nėra invazija“, „Skurdas nėra pasirinkimas“ kvies atkreipti dėmesį į aktualiausias, pastaruoju metu diskutuotas temas – dezinformaciją, smurtą prieš vaikus, seksualinį priekabiavimą, gąsdinimus dėl migracijos, skurdo vaizdavimą kaip skurstančių žmonių problemą. Aktyvėjant informaciniam karui ir plečiantis dezinformacijos skleidimo mastams, „Nepatogus kinas“ kvies susipažinti ir panagrinėti netikrų naujienų (angl. fake news) fenomeną. Festivalio metu bus rodoma specialioji programa „Post-propaganda: nuo sąmokslo teorijų iki suklastotų naujienų“.

Laidoje susitinkame su festivalio „Nepatogus kinas“ vykdomąja direktore Juste Zavišaite ir viena iš programos sudarytojų Dovile Grigaliūnaite.

Ved. Eglė Daugėlaitė ir Jolanta Kryževičienė.

„Radijo popietė“ – spalio 5 d., penktadienį, nuo 14.05 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LRTRadijopopiete/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close