captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rumunų poetė ir politinė veikėja Ana Blandiana

„Manau, kad gerumas yra aukščiausias žmogaus įvertinimas. Blogas žmogus negali parašyti geros poezijos – tai yra tiesa ir taip manau iki šiol. Poetas ir rašytojas, vis dėlto, yra skirtingos sąvokos. Poezija – tai kitas kūrybos lygis. Kartais manau, kad poetai yra arčiau šventųjų“, – sako rumunų poetė ir politinė veikėja Ana Blandiana.
Rumunų poetė ir politinė veikėja Ana Blandiana.
Rumunų poetė ir politinė veikėja Ana Blandiana.

Šiemet, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“, skatinanti domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius. Kokie ryškiausi pastarųjų metų lietuvių autorių kūriniai? Juos apžvelgsime su atrankos komisijos narėmis Inga Mitunevičiūte ir Giedre Kazlauskaite.

Žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ apžvalga su vyriausiuoju redaktoriumi Tomu Vaiseta.

„Kartais žmonėms atrodo, kad choreografai iš anksto žino, kaip atrodys pasirodymas, bet taip nėra, nes jeigu tu 100 procentų žinai, kaip tai atrodys, tu iš tiesų nekuri, o tik planuoji. Man pačiam smalsu, kaip atrodys galutinis rezultatas: su muzika, kostiumais... Ant scenos viskas atrodo kitaip ir įgauna kitokią prasmę“, – mintimis apie darbą su šokio teatro „Aura“ šokėjais dalinasi choreografas Gil Kerer.

„Manau, kad gerumas yra aukščiausias žmogaus įvertinimas. Blogas žmogus negali parašyti geros poezijos – tai yra tiesa ir taip manau iki šiol. Poetas ir rašytojas, vis dėlto, yra skirtingos sąvokos. Poezija – tai kitas kūrybos lygis. Kartais manau, kad poetai yra arčiau šventųjų“, – sako rumunų poetė ir politinė veikėja, Ana Blandiana. Ana Blandiana – Sighet memorialo komunizmo aukoms įkūrėja, aktyviai dalyvaujanti dabartiniuose protestuose Rumunijoje. Lietuvoje viešėjusi poetė papasakos apie intelektualinį pasipriešinimą Rumunijoje ir kūrybą laisvės bei nelaisvės sąlygomis.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ spalio 4 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close