captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinių ženkliukų laureatai

„Dailininkai patys sako, kad šis apdovanojimas jiems – ypač svarbus, nes, kaip žinome, dailininkai, labiausiai išmanydami įvairius meno niuansus, subtilybes, yra itin kritiški vieni kitiems. Taigi, kai kolegos įvertina kolegas, tai įvertinimas būna tikrai didžiulis“, – pastebi Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Edita Utarienė.
Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė. LRT stop kadras.
Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė. LRT stop kadras.

„Norėčiau tikėti, kad kiekvienais metais festivalis prisideda prie platesnės žmonių įtraukties ir socialinio angažuotumo, atveria lauką diskusijoms“, –  prisipažįsta tarptautinio žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytojas, kino kritikas Narius Kairys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiais laikais literatūra yra labai savita meno forma, susijusi su žodžiais, mes ją patiriame per žodžius, o per žodžius prieiname prie pasaulio, iš esmės aiškinamės pasaulį per žodžius, per kalbą“, – sako Bolonijos universiteto doktorantas Šarūnas Šavėla. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie literatūros įtaką politiniams, socialiniams, etniniams dalykams ir muzikos sampratą šiandien ir prieš kelis šimtus metų.

„Dailininkai patys sako, kad šis apdovanojimas jiems – ypač svarbus, nes, kaip žinome, dailininkai, labiausiai išmanydami įvairius meno niuansus, subtilybes, yra itin kritiški vieni kitiems. Taigi, kai kolegos įvertina kolegas, tai įvertinimas būna tikrai didžiulis. Ir tikimės, kad šie apdovanojimai duos postūmį ir didesniems įvertinimams – Vyriausybės ir Nacionalinei premijoms“, – pastebi Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Edita Utarienė. Šiemet Auksiniais LDS ženkliukais įvertinti vitražistas Konstantinas Eugenijus Šatūnas, tapytojas Virginijus Viningas ir skulptorius Juozas Lebednykas. Pokalbiai su menininkais apie jų darbus, svarbiausius kūrybinius akcentus ir svarbų kitų menininkų įvertinimą.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 3 d., trečiadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close