captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Istoriko teritorija“: apie kasdienybę ir daiktų istorijas

Nauja programos LRT KLASIKA laida „Istoriko teritorija“ yra skirta susitikimams ir pokalbiams su asmenybėmis, kurios rašo mokslines knygas arba romanus, piešia, kuria dainas, režisuoja spektaklius, stato filmus, rengia parodas ir tuo pat metu nestandartiškai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi.  
Laidos vedėjas Aurimas Švedas. E. Kurausko nuotr.
Laidos vedėjas Aurimas Švedas. E. Kurausko nuotr.

Pirmoji ciklo laida – apie kasdienybės sferą ir joje blausiai švytinčias daiktų istorijas.

Puikiai integravęsi į mūsų gyvenimus daiktai dažniausiai tampa, tarytum, nepastebimi. Tad gebėjimas prakalbinti mus supantį daiktiškąjį pasaulį yra savotiškas menas, kurio subtilybių pastaruoju metu intensyviai mokosi įvairių mokslų atstovai. Šios pastangos XX ir XXI amžių sandūroje įgavo „grįžimo ties daiktais“ judėjimo pavadinimą.

Apie tai, kaip ugdyti jautrumą kasdienybės sferai ir joje nutinkantiems įstabiems dalykams, kokių įdomybių apie mūsų dabartį bei praeitį, gali papasakoti įvairūs daiktai, bus kalbamasi su menotyrininku ir eseistu Ernestu Parulskiu. Ernestas Parulskis yra vienas iš ką tik Nacionalinėje dailės galerijoje pasibaigusios, didžiulio visuomenės susidomėjimo sulaukusios, parodos „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ kuratorių.

Ved. Aurimas Švedas.

„Istoriko teritorija“ spalio 3 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close