captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: režisierius Algis Arlauskas

„Aleksandras Vasilijavičius Suvorovas – mano autoritetas. Stengiuosi nežiūrėti į aplinkybes, kad jis negali girdėti ir kalbėti, o tiesiog dirbu kartu. Nors turėjau daugiau patirties kuriant filmus ir išmaniau kino kalbą, bet filmo siela, pagrindinis užtaisas, visa energija sklinda iš Aleksandro. Jis puikiai išmanė psichologiką, pedagogiką, humanitarinius mokslus, iš jo daug išmokau“, – sako Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje savo kūrybos retrospektyvą pristatęs režisierius Algis Arlauskas.
Režisierius Algis Arlauskas. Modesto Endriuškos nuotr.
Režisierius Algis Arlauskas. Modesto Endriuškos nuotr.

„Skėmiai nuo XIX a. pradžios turėjo pakelės užeigą prie Kėdainių–Baisogalos kelio, tada vadinto „trakto“, kur veikusi ir pašto arklių perkinkymo stotis. Ne kartą „caro gubernijos“ laikais Traktieriun užsukdavo žandarai pažiūrėti, ar laisvai neskamba uždraustoji lietuvių kalba, neskaitomi lietuviški raštai, nevaidinami savi vaidinimai“, – pasakoja Morta, viena iš keturių Traktieriaus šeimininkių.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Melo nekenčiame, melo trokštame. Ar tikrai žmogiškoje prigimtyje melas yra užprogramuotas? – savo komentare svarsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Aleksandras Vasilijavičius Suvorovas – mano autoritetas. Stengiuosi nežiūrėti į aplinkybes, kad jis negali girdėti ir kalbėti, o tiesiog dirbu kartu. Nors turėjau daugiau patirties kuriant filmus ir išmaniau kino kalbą, bet filmo siela, pagrindinis užtaisas, visa energija sklinda iš Aleksandro. Jis puikiai išmanė psichologiką, pedagogiką, humanitarinius mokslus, iš jo daug išmokau“, –  sako Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje savo kūrybos retrospektyvą pristatęs režisierius Algis Arlauskas. Apie savo 1990 metų filmą „Nueiti kelią“ A. Arlauskas sakė, kad „negalima jo priskirti tik politinei sferai, tai ir mano asmeninis gyvenimo kelias. Tai kolektyvinė kelionė laiku, kol visi esame tamsioje kino salėje ir žiūrime į didįjį ekraną. Tik taip galime visiškai pajusti filmo dvasią, jo jėgą ir kartu kelti klausimus, kuria kryptimi judame“.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 2 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close