captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": švietimo strategai, nebaigę universitetų reformos, griebėsi kolegijų

Kiek daugiau nei prieš metus „Mosta“, kuriai iki tapimo ministre vadovavo Jurgita Petrauskienė, pateikė kolegijų potencialo analizę, iš kurios matome, kad net šešių iš dvylikos valstybinių kolegijų potencialas yra puikus.
Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas<br> Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.
Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas
Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.

„Mosta“ ekspertai išgyrė Vilniaus bei Kauno kolegijas, Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą, Kauno technikos kolegiją, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją bei Panevėžio kolegiją. Visų jų potencialas buvo įvertintas žalia spalva.

Gerų įvertinimų taip pat sulaukė ir Šiaulių valstybinė kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, taip pat Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos, Utenos bei Alytaus kolegijos Pastarosios trys buvo įspėtos dėl smarkiai sumažėjusio studentų skaičiaus, bet vis dėlto visos jos gavo geltonos spalvos įvertinimą.

Raudona kartelė buvo parodyta tik Marijampolės kolegijai.

Bet štai švietimo ir mokslo ministrės J. Petrauskienės sudaryta vidaus bei išorės samdomų ekspertų darbo grupė rugsėjo gale parengė siūlymus kardinaliai pertvarkyti kolegijų tinklą, kitaip sakant, sumažinti kolegijų skaičių: vienas jungti su kitomis ir taip suformuoti naujas institucijas (kurios vykdytų ne tik profesinio bakalauro, bet ir profesinio magistro studijas ir taptų taikomųjų mokslų universitetais, kurie dar ir atliktų mokslo taikomąją veiklą), o kitas sujungti su profesinėmis mokyklomis.

Pradinis reformatorių tikslas buvo iš dvylikos valstybinių kolegijų palikti tik keturias. Apie tai sužinoję kolegijų direktoriai, subruzdo, tad pertvarkos architektai ėmė švelninti užmojus.      

Kokia kolegijų pertvarkos esmė ir kokią naudą pajus stojantieji į kolegijas, netrukus pavadinus šias aukštąsias mokyklas taikomųjų mokslų universitetais?

Laidoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ spalio 4 d., ketvirtadienį, 16.30 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...