captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Muzikos meno užuomazga – dar labiau neaiški, negu kitų meno šakų pirmieji laikotarpiai. Atrodo, pačią muziką galima tyrinėti ir įvertinti kaip meną tik nuo to laiko, kai buvo išrastos natos, bet jos atsirado daug vėliau, negu pati muzika. Pirmadienio viktorinoje – apie muzikos meno kilmę.

„Jau ketvirtį amžiaus skamba ciklas „Alma mater musicalis“. Po šimtmečių istorija alsuojančiais Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios skliautais klausytojų vėl lauks įsimintini ir jaudinantys susitikimai su gerai žinomais bei savo kūrybinį kelią dar tik pradedančiais muzikais“, – sako Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė.

Kultūros ir meno žurnalo „Durys“ apžvalga.

„Iš patirties žinau, jog būna labai sunkių laikotarpių gyvenime, ir kartais reikia, kad kas nors pakeltų nuotaiką. Norėjau pasidalyti savo tikėjimu, kad norai pildosi – galbūt kartais jų reikia palaukti, bet jie tikrai išsipildo. Ir reikia nebijoti keisti gyvenimą, nesvarbu, kiek tau metų – dvidešimt aš aštuoniasdešimt“, – savo knyga „Meksika, mano meile“ paskatinti žmones nebijoti svajoti ir keisti gyvenimą trokšta rašytoja Jolanta Ona Vitkutė. Pokalbis su autore apie stereotipus, susijusius su Meksika, atvirumą kelionių literatūroje ir knygos gimimą.

Muzikos meno užuomazga – dar labiau neaiški, negu kitų meno šakų pirmieji laikotarpiai. Atrodo, pačią muziką galima tyrinėti ir įvertinti kaip meną tik nuo to laiko, kai buvo išrastos natos, bet jos atsirado daug vėliau, negu pati muzika. O štai muzikos instrumentų – yra rastų dar iš priešistorinių laikų. Spalio 1-osios, Tarptautinės muzikos dienos viktorinoje – apie muzikos meno kilmę.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 1 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close