captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – tapytojas ir pianistas Viktoras Paukštelis

„Didžiausia nuodėmė mene – noras patikti. Jei stengiesi įtikti, nesi savimi. O kūryboje viskas turi būti autentiška, būtent savojo ego atsisakymas yra geriausio kūrinio receptas“, – sako tapytojas ir pianistas Viktoras Paukštelis,  kviečiantis į  personalinę parodą  sostinės „Kunstkameros“ galerijoje.
Tapytojas ir pianistas Viktoras Paukštelis. Asmeninio albumo nuotr.
Tapytojas ir pianistas Viktoras Paukštelis. Asmeninio albumo nuotr.

„Šis kūrinys yra labai vengriškas, būdingas vengrų muzikai, vengrų kultūrai. O tuo pačiu labai universalus – juk vyrų ir moterų santykiai gvildenami visur ir visada“, – sako vengrų solistas Krisztianas Cser. Nacionalinis operos ir baleto teatras pristato Belos Bartoko diptiko-baleto „Stebuklingas mandarinas“ ir operos „Hercogo Mėlynbarzdžio pilis“ premjerą.

„Kinas leidžia priartėti prie paslapties: nesugrąžinamo laiko tėkmės“, – sako lietuvių kilmės kino režisierius Algis Arlauskas. Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje pristatyta režisieriaus retrospektyva.

„Mes vartojame kultūrą rajono aplinkos ir santykių gerinimui“, – sako Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė, menininkė Vita Gelūnienė. Šančiškiai kviečia į rajono šventę – Šančines ir pačių kuriamą operą „Kopūstų laukas“.

Melo nekenčiame, melo trokštame. Ar tikrai žmogiškoje prigimtyje melas yra užprogramuotas? – savo komentare svarsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Kaip už taiką ir žmogaus teises vienijasi Artimųjų Rytų muzikantai? Kas privertė susitelkti Kubos kultūros bendruomenę? Kodėl Metropoliteno muziejus Niujorke kviečia iš arti pažinti Armėnijos religinį meną? Apie visa tai užsienio kultūros įvykių apžvalgoje.

„Aš manau, kad amato išmanymas yra nepaprastai svarbu. Tik gerai įvaldęs amatą, gali būti laisvas kūryboje“, – įsitikinęs tapytojas ir pianistas Viktoras Paukštelis, su kuriuo sėsim ir pakalbėsim sostinės „Kunstkameros“ galerijoje. 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 29 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...