captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: literatūros kritikas Valentinas Sventickas švenčia jubiliejų ir naujos knygos sutiktuves

„Kai apninka visai liūdnos mintys, sutrikdyta sąmonė išmeta piktų apibūdinimų. Tarkim – kultūros putėsiai, kultūra kaip projektas, kultūros instaliacija, kultūros žaidimas ir pan. Įsiaudrinimai atslūgsta, bet neišnyksta reiškiniai, kurie skatina taip sakyti. Tačiau viena žinia ramina. Yra meno žmonių, einančių savuoju kultūros taku, jokių putėsių nedrabstomu“, – citata iš naujausios literatūros kritiko Valentino Sventicko knygos „Dar gurinių“ (LRS leidykla).
Literatūros kritikas Valentinas Sventickas<br> B. Barausko (BFL) nuotr.
Literatūros kritikas Valentinas Sventickas
B. Barausko (BFL) nuotr.

„Opera „Pikų dama“ man visada asocijuojasi su mano tėčiu, nes jis su Germano vaidmeniu operos pasaulyje padarė perversmą, jis parodė, kad šią rolę galima dainuoti visai kitaip. Kitas dalykas, kuris man yra be galo svarbus, tai, kad mano mama atliks grafienės vaidmenį“, – sako operos solistė Asmik Grigorian, pasirodysianti Vilnius City Opera premjeroje Piotro Čaikovskio operoje „Pikų dama“.

Kultūros ir meno mėnraščio „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Situacija XX a. pradžioje ir šiandien yra beveik identiška: nuolat besitęsiantis visuomenės radikalizavimas, bandymas suformuoti dvi barikadas, kurios savaime pradės kautis, o kažkas trečias iš to laimės. Kai tai pastebi, norisi perspėti, kad neliptumėme dar kartą ant to paties grėblio. Bet bijau, kad tai yra sunkiai įmanoma. Apskritai, XX a. pradžia buvo chaotiškas laikas, kai politinė kairė ir dešinė – panašiai kaip ir dabar – nelabai skyrėsi. Skyrėsi tik radikalumo laipsnis. Tie panašumai kartais netgi stulbina“, – sako Klaipėdos dramos teatre statomo spektaklio „Kas prieš mus“, pasakojančio apie XX a. pradžioje gyvavusią poetų ir vizionierių valdytą Fiumės valstybę, dramaturgas Gintaras Grajauskas.

„Kai apninka visai liūdnos mintys, sutrikdyta sąmonė išmeta piktų apibūdinimų. Tarkim – kultūros putėsiai, kultūra kaip projektas, kultūros instaliacija, kultūros žaidimas ir pan. Įsiaudrinimai atslūgsta, bet neišnyksta reiškiniai, kurie skatina taip sakyti. Tačiau viena žinia ramina. Yra meno žmonių, einančių savuoju kultūros taku, jokių putėsių nedrabstomu“, – citata iš naujausios literatūros kritiko Valentino Sventicko knygos „Dar gurinių“ (LRS leidykla). „Nors tai kritiko knyga, bet ją galima skaityti. Visiems“, – teigia autorius. Apie literatūrą, kultūrą, gyvenimą ir asmenybes bei politiką pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 28 d., penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close